Штрафи за швидкість: зростуть у 3 рази

Штрафи за швидкість: зростуть у 3 рази 2

Верховна Рада готує законопроєкт, який передбачає суттєве підвищення штрафів за перевищення швидкості на дорогах. Це означатиме посилення відповідальності для водіїв за порушення швидкісного режиму.Про ці наміри повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк.

Плановані розміри штрафів

Наразі актуальні штрафи за перевищення швидкості встановлені наступним чином:

  • Перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год — 340 грн.
  • Перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год — 1700 грн.

Законопроєкт, розроблений спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією, має назву «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за дії, які призводять до травматизму та смертності на дорогах». Він пропонує наступну градацію штрафів:

  • Перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год — 680 грн.
  • Перевищення швидкості більш ніж на 40 км/год — 2040 грн.
  • Перевищення швидкості більш ніж на 60 км/год — 2720 грн.
  • Перевищення швидкості більш ніж на 80 км/год — 3400 грн.
  • Повторне перевищення швидкості (п’ять і більше разів протягом року) — 17 000 грн.

Заходи для зменшення кількості порушників ПДР

Раніше вже обговорювалася можливість запровадження градації штрафів, що залежить від ступеня перевищення швидкості. За словами Прем’єр-міністерки Юлії Свириденко, оновлені правила будуть спрямовані насамперед на водіїв, які систематично створюють небезпечні ситуації на дорогах.Серед комплексу запропонованих рішень для підвищення безпеки дорожнього руху:

  • Посилення відповідальності за систематичні порушення Правил дорожнього руху, зокрема за перевищення швидкості.
  • Введення більш суворих санкцій для водіїв, які неодноразово порушують правила.
  • Удосконалення систем фіксації порушень, як автоматичних, так і неавтоматичних.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко зазначив, що на початковому етапі буде створено систему автоматичної фіксації кількості порушень з подальшим застосуванням санкцій до систематичних порушників.Наступним кроком планується впровадження бальної системи. Згідно із зареєстрованим законопроєктом № 14133, у разі нарахування водієві 15 і більше штрафних балів, поліція може тимчасово позбавити його права керування транспортними засобами. Для водіїв, які отримали посвідчення менше року тому, цей ліміт становить 10 балів.

Дізнатися більше на: news.finance.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *