Клієнт Лайфселл не може перевірити баланс на своєму рахунку, адже відповідна комбінація заблокована. Також він вважає незаконним сплачувати абонентську плату за 28 днів, а не за місяць, адже таким чином оператор отримує оплату за зайві 29 днів на рік, тобто має фактично оплачені 13 місяців на рік. Раніше тариф коштував 20 гривень на місяць і його це влаштовувало, проте потім почалося зростання. Чоловік відновиться до соціально незахищеної категорії громадян, просить застосувати до нього 50 % пільгу на оплату послуг телекомунікаційного зв’язку.
Як йдеться у рішенні Центрального районного суду Миколаєва, до 10 червня 2020 року чоловік користувався послугами мобільного зв’язку мережі Lifecell абонентським номером вартістю 20 гривень. Він завжди мав можливість самостійно в будь-який час, контролювати та перевіряти залишок коштів. Згодом умови тарифного плану “Зручний” змінили. Виявляється клієнт сплачував за 28 днів, а не за 31 день.
Щомісячно оператор скорочує місяць на три дні свою користь. За рік 36 днів. Оператори Лайфселл почали самостійно збільшувати тарифи користувачів – 30, 40, 50, 60 гривень. З цього моменту його позбавили права самостійно в будь-який час контролювати та перевіряти залишок коштів на рахунку. Набравши комбінацію *111# на дисплеї читає баланс 0.00. Звернення клієнта до компанії розблокувати комбінацію проігнорували.
Чоловік стверджує, що є учасником Великої Вітчизняної війни. Тож має пільги з позачергового користування всіма послугами зв’язку та встановлення телефонів (оплата у розмірі 20 % від тарифів вартості основних та 50 % – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 % від затверджених тарифів. В мережі оператора він отримує послуги мобільного зв’язку. Законодавчі підстави для надання йому пільги зі сплати 50% вартості послуг відсутні, а отже – позовні вимоги в цій частині суперечать вимогам законодавства.
Розгляд справи
У Лайфселл заперечують блокування за номером чоловіка сервісу (набору) *111#. Раніше він не звертався до оператора з приводу неможливості користування набором *111#. Дану комбінацію клавіш перевірили на судовому засіданні, цей сервіс працює. А висвітлювання на екрані телефону “ваш баланс 0.00” – не є блокуванням.
За тарифним планом “Зручний”, на умовах якого обслуговується чоловік, Лайфселл визначив пакет послуг та встановив строк його дії – 4 тижні, також передбачений 1-денний пакет послуг, який діє у разі ненадання 4-тижневого пакета (внаслідок відсутності коштів на особовому рахунку абонента в достатній сумі для його оплати): з 10.06.2020 року – 2 гривні, з 12.05.2021 року – 4 гривні, у який входить необмежений обсяг дзвінків у мережі. Також передбачена додаткова оплата вихідних дзвінків на номери мереж інших операторів телекомунікацій у розмірі 0,50 гривень за першу секунду кожної хвилини розмови.
“Надавач послуг мобільного телефонного зв’язку має право встановлювати строк дії пакетів послуг на 1 день, 4 тижні, 30 днів, 1 календарний місяць на власний розсуд. Отже, законодавчі підстави для встановлення відповідачем для позивача саме 1-місячного пакета послуг та стягнення плати саме за 1 місяць відсутні, а отже – позовні вимоги в цій частині є безпідставними та такими, що не ґрунтуються на нормах діючого законодавства”, – наголосили у суді.
Рішення суду
У задоволенні позову чоловіка до товариства з обмеженою відповідальністю “Лайфселл” про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії відмовили. Адже його вимоги недоведені.
“Вимоги позивача щодо визнання дії ТОВ “Лайфселл” протиправними і такими, що обмежують його права як споживача телекомунікаційних послуг не є доведеними”, – додали у суді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Лайфселл заблокував номер чоловіка, той звернувся до суду: яким було рішення
- Лайфселл підвищить ціну на тариф: на який саме та коли
- Ощадбанк не видав львів'янину депозитні кошти. Той зажадав отримати майже 29 тисяч доларів як штраф з фінустанови: на чию сторону став суд
- Клієнт Київстару пів року отримував повідомлення від мікрофінансових компаній з вимогою взяти гроші в борг, тож він звернувся до суду: яким було рішення