Ізоляція із рисового
лушпиння та газет</span>
Дослідники з Панамського технологічного університету розробили ізоляційний матеріал на основі рисового лушпиння та газет.
Матеріал має конкурентоспроможну теплопровідність порівняно з багатьма природними та переробленими ізоляційними матеріалами, а також є екологічно безпечним.
Для виготовлення матеріалу рисове лушпиння подрібнюють, потім додають целюлозу, отриману з переробленої та подрібненої газети, а потім буру, яка робить суміш стійкою до грибків і надає їй вогнезахисних властивостей. Усі деталі склеюють клеєм.
Google відкрили першу у своєму роді геотермальну станцію в США (ВІДЕО)
Дослідники протестували різні склади матеріалу, щоб перевірити поведінку матеріалу при використанні більшої або меншої кількості рисового лушпиння. Вони виявили, що результати були однаковими для всіх трьох складів за значеннями теплопровідності, максимальним напруженням і значенням міцності на стиск.
У майбутньому дослідники планують провести додаткові дослідження для підтвердження ізоляційних властивостей матеріалу і того, як він справляється з кліматом, відмінним від високої вологості Панами. Вони також розглядають можливість додавання довгих волокон, спрямованих в одному напрямку, щоб посилити поведінку матеріалу при розтягуванні.
Розроблений матеріал має потенціал для використання в різних інженерних галузях, включно з виробництвом легких компонентів, будівельних панелей і екологічно чистого пакування.
В ОАЕ запустили найбільшу у світі сонячну електростанцію: вона здатна забезпечити електроенергією 200 000 домогосподарств
Розробка нового ізоляційного матеріалу з рисового лушпиння і газет є важливим кроком у напрямку більш екологічного будівництва. Будівельний сектор є другим за величиною сектором споживання пластику і відповідає за понад третину викидів парникових газів, пов’язаних з енергетикою, в усьому світі. Процеси виробництва будівельних матеріалів забруднюють повітря, землю і воду.
Використання матеріалів, виготовлених з відходів агропромислового виробництва, може допомогти знизити вплив будівництва на навколишнє середовище. Рисове лушпиння і газети є широко поширеними відходами, які зазвичай викидаються або спалюються. Використання цих матеріалів для виробництва будівельних матеріалів може допомогти скоротити кількість відходів і знизити викиди парникових газів.
Французьке місто зобов’язало забудовників додавати витвори мистецтва до житлових будинків
Розроблений матеріал має конкурентоспроможну теплопровідність порівняно з багатьма природними та переробленими ізоляційними матеріалами. Це означає, що він може використовуватися для теплоізоляції будівель та інших споруд без шкоди для їхньої ефективності.
Цікаво про будівництво і ремонти: гідроізоляція та утеплення фундаменту при високому рівні грунтових вод
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal