Емітент стейблкоїна USDT — компанія Tether — заблокувала 161 адресу з SDN-списку OFAC. З них 150 виявилися порожніми.
Одна містила 3,5 млн USDT — аналітик ZachXBT пов’язав її зі зломом платформи Stake.
Wallet for an OTC or service that just received bunch of funds from Stake hack https://t.co/vYQ5ZDqGsM
— ZachXBT (@zachxbt) December 9, 2023
Інший — з балансом у 16 центів — вивів отримані з THORChain $400 000 у стейблкоїні за день до блокування. Ще кілька зберігали від $20 000 до $60 000.
Рішення узгоджується зі зміною політики компанії, яка передбачає заморозку всіх підсанкційних OFAC адрес.
Нові положення спрямовані на «захист криптовалютної екосистеми та створення безпечного та надійного користувацького середовища в усьому світі».
У The Block припустили, що на гаманцях є USDT у різних ланцюжках, включно з L2-мережею Ethereum. Експерти виявили дві адреси з SDN-списку, які містять сумарно трохи більше ніж 10 000 токенів. На одній із них є USDT у блокчейні другої за капіталізацією криптовалюти.
Аналітики не виявили подібних гаманців в Arbitrum і Optimism.
У серпні 2022 року Tornado Cash потрапив до списку санкцій OFAC, але Tether відмовилася блокувати пов’язані з криптовалютним міксером адреси без відповідних запитів із боку влади.
У листопаді емітент USDT заморозив належні FTX 46 370 701 USDT на блокчейні Tron на вимогу правоохоронних органів. Тоді ж компанія заявила про відсутність планів щодо порятунку біткоїн-біржі.
У жовтні 2023 року Tether заблокувала 32 адреси на суму $873 118,34. У компанії пов’язали їх із незаконною діяльністю, фінансуванням тероризму і війною в Ізраїлі та Україні.
Нагадаємо, у листопаді емітент заблокував близько 225 млн USDT, пов’язаних із міжнародним злочинним синдикатом. Обсяг заморожених коштів у стейблкоїні назвали «найбільшим в історії».