Компанія Solana Mobile анонсувала другу версію Web3-смартфона — Saga Chapter2. Девайс уже доступний для попереднього замовлення за ціною $450.
1/ Almost overnight, Solana Mobile's Saga became the most rewarding experience on a phone, ever, and sold out.
You know that story. Now it's time for the next part of the epic.https://t.co/nYR9apGGIT
Preorder #Chapter2 & spread the word to maximize your chance at rewards?? pic.twitter.com/tYZCBLWwHK
— Solana Mobile ? (@solanamobile) January 16, 2024
«Майже за одну ніч [перший] Saga став найкориснішим мобільним експірієнсом за всю історію і був повністю розпроданий. Ви знаєте цю історію. Тепер настав час наступної частини епопеї», — йдеться в анонсі.
Перші подробиці
Згідно із заявою Solana, попереднє замовлення «Вікно засновника» буде доступне протягом обмеженого періоду часу. Після його завершення розпочнеться новий етап заявок за підвищеною ціною.
Відправлення замовлень заплановано на першу половину 2025 року.
За аналогією з оригіналом Chapter 2 спроєктований як криптосмартфон, налаштований для екосистеми Solana. Телефон має вбудований додаток гаманця з додатковими функціями безпеки та доступом до децентралізованих додатків.
До кожного пристрою Saga прив’язаний «генезис-токен» — NFT, який створював канал для розподілу нагород його власниками. У компанії припустили появу подібного функціоналу в другій версії, але не уточнили, як він буде реалізований.
У рамках маркетингової кампанії Solana запустила реферальну програму. За кожне попереднє замовлення, оформлене на запрошення користувача, йому нараховуватимуть очки. За результатами конкурсу переможці отримають винагороду.
Проте представники компанії зазначили, що в разі низького інтересу проєкт доведеться відкласти.
Solana Mobile також не розкрила апаратне забезпечення пристрою. З огляду на низьку ціну, ймовірно, Chapter2 поступатиметься за характеристиками попереднику.
На старті, у травні 2023 року, перший Saga продавався за $999, проте в серпні його вартість знизили до $599.
«Наявність 20 000 [перших смартфонів] Saga в руках спільноти є важливою віхою. Тепер у нас є ком’юніті, настільки ж велике, як деякі з найбільших NFT-проєктів, що пропонує розробникам родючий ґрунт для розроблення та експериментів із мобільними пристроями», — підкреслили в компанії.
ForkLog звернувся за коментарем до представників Solana, але на момент публікації не отримав відповіді.
Реакція спільноти
Анонс нового смартфона був тепло зустрінутий користувачами. Багато хто поділився в X скріншотами попередніх замовлень.
siuuuu pic.twitter.com/lUbG6xR8N2
— Solyman Jami (@Jitokeze) January 16, 2024
Один з користувачів розповів, що купив Web3-смартфон на кошти, які отримав з аірдропів першої моделі.
Bought my saga with my saga using my saga airdrops. Only possible on @solanamobile pic.twitter.com/YbBRrXJ1rU
— jips (@jipsoujips) January 16, 2024
У коментарі для ForkLog співзасновник Allbridge.io Андрій Великий розповів, що замовляв оригінальний Saga двічі, але девайс так і не отримав через проблеми на митниці.
«Перші відгуки були вкрай скептичними. Те залізо, яке Solana пропонувала, було на рівні середнячка, а коштував телефон як преміумклас. Після зниження ціни пропозиція стала більш адекватною», — додав він.
За словами співрозмовника, пристрій зацікавив його як «сувенір» і можливість взаємодії з екосистемою:
«Від смартфона чудес я не чекав, а тим більше не чекав ніяких аірдропів. Це було все одно, що купити екзотичну модель апаратного гаманця».
Великий також зазначив, що кейс із роздачами власникам девайса корисний для спільноти загалом, допомагаючи «відфільтровувати» незацікавлених користувачів і аірдроп-хантерів.
Цільовий розподіл токенів розв’язує проблему мультиакаунтів і гарантує, що користувач взаємодіятиме з екосистемою, вважає співзасновник Allbridge.io.
«Телефон, який не просто окупається, а ще й продовжує приносити гроші — кумедне ноу-хау. Я схвалюю шлях, яким пішли Solana, йдучи від технологічної складової [мобільних пристроїв] до соціальної», — підсумував Великий.
Деякі учасники спільноти все ж висловили невдоволення «неповним» анонсом. Користувач під псевдонімом Kenshiro наголосив, що Solana мала виокремити чіткі відмінності між функціоналом Chapter2 і «генезис-токеном» першого телефону.
There should be clear differences with the Genesis Token otherwise you're diluting the people that bought with the premise of 20k Genesis Token supply with this momentum cash grab
— Kenshiro (@Kenshiro_NFT) January 16, 2024
«Цілковите розчарування. Це найчистіше загрібання грошей, спрямоване на отримання ліквідних коштів без розкриття інформації про пристрій. Це вигідно тільки інфлюенсерам. Для чого цей анонс? Жодних подробиць про продукт, який, до всього іншого, надійде в продаж у першій половині 2025 року», — обурився інший юзер.
Ажіотаж навколо Saga
Перші пів року після запуску Saga продавалися дуже слабо. На початку грудня 2023 року засновник Solana Анатолій Яковенко зізнався в низькому інтересі до смартфона. За його словами, із запуску продукту на той момент вдалося реалізувати 2200 одиниць із 20 000.
Однак після низки великих аірдропів для власників пристроєм від Solana зацікавилася величезна кількість користувачів.
Усе почалося з токена Bonk (BONK) — власники Saga отримували гарантовану роздачу 30 млн монет. Враховуючи стрімке зростання монети, їхня вартість у певний момент повністю окупала смартфон.
Про роздачі для власників Saga оголосили й інші проєкти. Розробники мем-токена Samoyedcoin (SAMO) представили інструмент Saga Tools, який дає змогу іншим командам організовувати аірдропи та налаштовувати інші функції для Web3-девайса.
Saga також пропонує низку інших переваг, включно з місяцем безоплатного доступу до бездротової мережі Helium, бонусами у Web3-грі Honeyland, раннім доступом до проєкту Genopets і NFT.
На тлі ажіотажу спекулянти почали продавати смартфони на eBay за ціною вище $2000. Деякі пристрої купують ще дорожче — два телефони пішли по $5000, а інший придбали за $3361.
До кінця грудня команда Solana повідомила про дефіцит Saga і вимушено скасувала частину прийнятих замовлень. Згідно із заявою, внаслідок високого попиту на девайси компанія розпродала весь резерв для ринків США та ЄС.
Нагадаємо, у листопаді аналітики CertiK виявили критичну вразливість у Web3-телефоні, яка дає змогу викрадати криптовалюти користувача.