Компанія Canaan, яка виробляє майнінгове обладнання, залучила $50 млн шляхом випуску та продажу конвертованих привілейованих акцій.
Згідно зі звітом для SEC, фірма уклала угоду з неназваним інституційним інвестором у листопаді 2023 року. Фінансування отримано двома рівними траншами в грудні та січні.
«Компанія має намір використовувати виторг від продажу цінних паперів на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, розширення масштабів виробництва та інші загальнокорпоративні цілі», — повідомили в Canaan.
У вересні 2023 року компанія представила біткоїн-майнер нового покоління з імерсійним охолодженням A1466I. Пристрій став першим для Canaan із показником енерговитрат менше ніж 20 J/TH. Фірма змогла за цим показником наблизиться до лідерів ринку — Bitmain і MicroBT.
2021 року Canaan почала власний видобуток першої криптовалюти, запустивши підприємство в Казахстані. Цьому передувало відкриття в країні першого за межами Китаю сервісного центру.
Згодом компанія розширила географію майнінгового бізнесу на США.
У серпні 2023 року Canaan тимчасово зупинила видобувні потужності в Казахстані після набуття чинності вимог обов’язкового ліцензування. У компанії уточнили, що це торкнулося обладнання з хешрейтом 2 EH/s — приблизно половини загального показника.
У середині листопада Canaan отримала в середньоазіатській країні ліцензію на здійснення діяльності з видобутку криптовалют.
У фінансовому звіті за третій квартал фірма повідомила про падіння виторгу від майнінгу на 79,5% порівняно з попереднім періодом — до $3,3 млн. Продажі обладнання в розрізі потужностей склали 3,8 EH/s, збільшившись за квартал на 38,7%.
При загальному доході в $33,3 млн чистий збиток Canaan за період досяг $80,1 млн.
На тлі розкриття інформації про залучене фінансування котирування компанії подорожчали з ціни відкриття на 10% — до $1,6.
Джерело: MarketWatch.
У листопаді 2019 року Canaan першим із виробників майнерів вийшов на фондову біржу. Під час IPO на Nasdaq компанія залучила $90 млн, розмістивши 10 млн депозитарних розписок за ціною $9.
Нагадаємо, за оцінкою експертів CoinShares, після майбутнього халвінгу з публічних майнерів працювати з прибутком зможуть тільки Bitfarms, Iris, CleanSpark, TeraWulf і Cormint.