У мережі поширилися діпфейки австралійського магната Ендрю «Twiggy» Форреста, що просувають шахрайську платформу для торгівлі криптовалютою. Про це повідомила фірма з кібербезпеки Cybertrace.
Cybertrace Investigators have identified a #deepfake video of Australian businessman Andrew Forrest. The original video was posted to the @rhodes_trust YouTube Channel. #ScamAlert #scam https://t.co/4uLSD7cXWg@FortescueFuture @FortescueNews
— Cybertrace (@Cybertrace_com) January 31, 2024
Уперше відео виявили 27 січня на Facebook. Шахраї пропонували «негайно» завантажити сумнівне програмне забезпечення.
«Я хочу дати вам шанс усього життя, приєднавшись до мене і моєї команди в якості партнера в найрозумнішому у світі ПЗ для торгівлі акціями та криптовалютою, де заробляють гроші незалежно від ринкових умов», — обіцяла підроблена версія Форреста.
Відео закінчувалося тим, що діпфейк закликав глядачів «зареєструватися на платформі, поки не стало занадто пізно». Сам запис намагається пародіювати поведінку бізнесмена з його реального виступу у Rhodes Trust у жовтні 2023 року.
Ендрю Форрест — колишній генеральний директор гірничодобувної компанії Fortescue Metals Group. За даними Bloomberg, він є одним із найуспішніших підприємців Австралії з особистим капіталом близько $29,4 млрд.
Генеральний директор Cybertrace Ден Гелпін у бесіді з The Australian заявив, що «люди будуть ошукані цим діпфейком», оскільки шахраї, ймовірно, навчені продажам.
«Відео довге і багато в чому повторюване, що може бути вельми переконливим [для жертв], і схоже, воно створене людьми, які володіють знаннями в галузі маркетингу», — додав він.
Аналітики Cybertrace також виявили інші скам-діпфейки, які імітують ведучих новин та інших селебріті.
Раніше голлівудська агенція з пошуку талантів WME уклала партнерство з проєктом Vermillio для захисту знаменитостей від використання їхніх ШІ-особистостей. Це сталося після скандалу зі співачкою Тейлор Свіфт та її діпфейками порнографічного характеру.
Один із таких постів в X набрав понад 45 млн переглядів і сотні тисяч лайків. Керівництву соцмережі навіть довелося тимчасово відключити пошук за ім’ям Свіфт для розв’язання проблеми.
Нагадаємо, у січні засновник MicroStrategy Майкл Сейлор розповів, що компанія видалила понад 80 діпфейків із його зображенням, більшість із яких просували криптоскам.
У жовтні 2023 року інвестор і мільярдер Тім Дрейпер опублікував попередження про криптовалютних шахраїв, які за допомогою ШІ імітують його голос.