Меморіал у селі Ягідне
Під час окупації села в березні 2022 року російські військові закрили у підвалі школи майже 270 людей. Серед них були 70 дітей, зокрема немовлята. Люди перебували у нестерпних умовах – без сонячного світла, їжі, води, можливості лягти – майже місяць. 11 осіб померли.
Відбудована з попелу: як може виглядати школа мистецтв у Бородянці (ВІЗУАЛІЗАЦІЇ)
Після звільнення Ягідного мешканці не захотіли, щоб у школі на вулиці Лісовій продовжували навчатися діти, і вирішили створити меморіал.
За пропозицією авторів концепції-переможця – команди дніпровських архітекторів – будівлю школи буде збережено «до найменших дрібниць» за винятком центральної частини, де добудовано великий кубічний об’єм.
Куб, виконаний із кортенової сталі, вміщатиме в собі експозиційний простір. По ньому сочиться вода, що символізує пролиті сльози.
В Ірпені на вулиці зруйнованих будинків можуть збудувати «Бенксі-парк» (ВІЗУАЛІЗАЦІЇ)
Будівля розташована практично серед лісу. Перед входом прпонують розмістити залишки зруйнованої техніки – це початок експозиції. Далі відвідувачам пропонують спуститися до підвалу, де музеєфіковано п’ять приміщень із місцями злочину; піднятися до головної зали на другому поверсі; а завершити огляд виходом на оглядовий майданчик на даху.
Меморіальний комплекс жителі можуть використовувати як громадський простір. На перщому поверсі розмістять лекторій, майстерні з гончарства та з різьби по дереву для психологічної реабілітації, а також гардероб, вбиральні, кав’ярню.
У великій залі на другому поверсі можна проводити кінопокази та інші події.
Цікаво про будівництво: Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal
Візуалізації: Derbin Arch