На початку 2024 року біткоїн-біржа Binance без розголосу виділила свій венчурний підрозділ з активами на $10 млрд в окремий бізнес. Про це повідомляє Bloomberg.
«Ми не є частиною групи Binance», – підтвердив інвестиційний директор Binance Labs Алекс Одагіу.
У листопаді 2023 року біржа врегулювала претензії з боку влади США, погодившись виплатити $4,3 млрд. Співзасновник Чанпен Чжао визнав себе винним у порушенні Закону про банківську таємницю і погодився залишити посаду CEO. Його штраф склав $50 млн.
Посаду глави Binance обійняв Річард Тенг. Топменеджер заявив про плани трансформувати біржу в традиційну корпоративну структуру.
У тексті дисклеймера на сайті колишньої венчурної філії компанії йдеться, що «Binance Labs є незалежним підприємством і не входить до складу Binance Group».
Згідно із заявою, найбільша глобальна криптобіржа надала Binance Labs права на використання її бренду.
Венчурну структуру очолює співзасновниця Binance І Хе. Підприємство виступає як ранній інвестор, інкубатор, реалізує програми, сфокусовані на стартапах екосистеми BNB Chain та інших блокчейнів.
У портфелі Binance Labs значиться близько 250 проєктів, серед яких Sky Mavis, Aptos Labs, LayerZero, Polygon і The Sandbox. Сумарна «паперова» вартість активів перевищує $10 млрд.
За словами Одагіу, операційна незалежність мало що змінює в діяльності Binance Labs.
«Наша основна мета – визначати проєкти та інвестувати в них – не змінилася. Здебільшого це було у фокусі нашої уваги з моменту створення команди у 2018 році», – підкреслив він.
Нагадаємо, у грудні 2023 року Binance уклала мирову угоду з CFTC, погодившись виплатити $2,7 млрд. Цивільний позов SEC проти біржі продовжує розглядатися.
У квітні суд винесе вирок Чжао. Йому загрожує до 18 місяців в’язниці, хоча раніше йшлося про 10-річний термін.
На початку року юридичні проблеми у біржі виникли в Нігерії, де два місцеві топменеджери компанії залишаються під вартою.