- Капіталізація RWA-токенів збільшилася до $8 млрд. У топі перебувають монети ONDO, POLYX і OM.
- Кілька великих криптопреоктів представили нові рішення з токенізації активів «реального світу».
Токенізовані активи «реального світу» (RWA) продовжують набирати популярність. Сукупна капіталізація напряму за сім днів збільшилася на 81% — до $8 млрд.
Індекс RWA-токенів. Джерело: CoinGecko.
Шість із 15 найбільших монет сегмента за тиждень продемонстрували тризначне зростання. Деякі практично не зменшували динаміку під час загальної корекції крипторинку.
Провідним токеном став Ondo (ONDO), додавши в ціні 122%. На момент написання актив торгується по $0,91 за капіталізації $1,3 млрд.
Годинний графік ONDO/USDT біржі Bybit. Джерело: TradingView.
ONDO — нативна монета проєкту Ondo Finance, що спеціалізується на децентралізованих інвестиційних продуктах. У лютому платформа випустила токенізовані версії американських облігацій.
За ним іде Polymesh (POLYX), який зріс на 205% — до $0,6. Його капіталізація досягла $619 млн.
Годинний графік POLYX/USDT біржі Binance. Джерело: TradingView.
POLYX — utility-токен блокчейна першого рівня Polymesh, спрямованого на розвиток сектора security-монет. Мережа використовує розроблений Polkadot алгоритм консенсусу Nominated Proof-of-Stake (NPoS).
На третьому місці закріпився MANTRA (OM) з капіталізацією $577 млн. Це чи не єдиний актив з негативною динамікою в секторі. За тиждень монета просіла на 15%, але за минулу добу відіграла 5,5%, торгуючись по $0,72.
Годинний графік OM/USDT біржі Binance. Джерело: TradingView.
OM — utility-монета вертикально інтегрованої блокчейн-екосистеми, запущеної 2020 року. Платформа створює інфраструктуру для об’єднання DeFi і TradFi, за допомогою токенізації активів «реального світу».
Сектор RWA став другим за динамікою серед інших криптонапрямків. Його обганяють тільки «котячі» мем-токени.
Застосування RWA
Паралельно з імпульсом сегмента кілька проєктів і організацій анонсували ініціативи щодо впровадження токенізованих активів «реального світу».
19 березня мережа оракулів Chainlink і блокчейн Avalanche опублікували результати пілотного проєкту, проведеного банком Австралії та Нової Зеландії (ANZ) щодо передання токенізованих активів між публічними мережами з використанням протоколу кросчейн-взаємодії Chainlink (CCIP).
У рамках тестування клієнти ANZ купували прив’язані до новозеландських доларів стейблокіни на Avalanche, а потім обмінювали їх у мережі Ethereum на NFT, що представляють токенізовані природні ресурси Австралії. Зі свого боку банк сприяв конвертації фіата в цифрові валюти.
«Проєкт ANZ ілюструє, як інноваційні традиційні постачальники фінансових послуг готуються до нової версії ринків капіталу, посиленої блокчейном. У цих тестах банк є піонером у передачі ончейн-цінностей, у той час, як створена Chainlink і Avalanche інфраструктура забезпечує сумісність і настроюваність», — заявив президент Ava Labs Джон Ву.
Серед інших установ, які впровадили CCIP: BNY Mellon, Citi, BNP Paribas, Euroclear, Lloyds Banking Group і SIX Digital Exchange.
За даними дашборда на Dune, з моменту запуску кросчейн-протоколу Chainlink заробила $484 000, 43% з яких отримано в березні.
25 березня ліцензована Грошово-кредитним управлінням Сінгапуру RWA-біржа DigitFT запустила перші токенізовані депозитарні розписки (DR), що надають право на володіння казначейськими векселями США.
У компанії заявили, що активи юридично представляють прямий бенефіціарний інтерес власників токенів, одночасно полегшуючи розрахунки в мережі.
«Токени DigiFT USA (DRUST) — перша пропозиція в рамках структури DR. Кожен DRUST безпосередньо забезпечений високоліквідними і короткостроковими казначейськими векселями США з рейтингом AA+, спеціально створених для емітентів стейблкоїнів і розробників/менеджерів Web3-продуктів», — пояснили представники біржі.
Нагадаємо, у січні платформа токенізації активів «реального світу» Dinari закрила раунд посівного фінансування на $10 млн. Команда проєкту вже запустила на Arbitrum два десятки RWA-монет dShare, які репрезентують акції, біржові продукти, нерухомість та інші активи.