У ніч на 29 березня Росія завдала потужного ракетного-авіаційного удару по об’єктах паливно-енергетичного сектору України, повідомляють Повітряні сили ЗСУ. Ворог застосував різні типи ракет та ударні дрони, усього – 99 засобів повітряного нападу.
? День народження у нас — подарунки вам. Forbes Ukraine чотири роки, тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом FORBES4 до 31 березня. Оформлюйте зараз за цим посиланням
Ключові факти
- Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що ворог завдав масованої атаки по енергетиці. Цього разу РФ била по об’єктам у Дніпропетровській, Черкаській, Кіровоградській, Івано–Франківській областях. «Ціллю атаки дронами та ракетами були, зокрема, об’єкти генерації електроенергії», – написав він.
- За даними «Укренерго», внаслідок атаки зазнали пошкоджень теплові та гідроелектростанції в центральному та західному регіонах.
- Наразі на Дніпропетровщині застосовані аварійні відключення, на Харківщині – графіки погодинних відключень.
- ДТЕК повідомила, що окупанти атакували три теплоелектростанції компанії.
- «Серйозно пошкоджено обладнання. Після закінчення атаки енергетики оперативно почали ліквідацію наслідків», — йдеться в повідомленні
- Підрозділи Повітряних Сил та Сухопутних військ, мобільні вогневі групи, засоби радіоелектронної боротьби Сил оборони України знищили 84 повітряні цілі. Йдеться про 58 ударних БпЛА типу «Shahed-136/131», 17 крилатих ракет Х-101/Х-555, 5 керовані авіаційні ракети Х-59 та 4 крилаті ракети «Іскандер-К».
Контекст
Росія в ніч на 22 березня здійснила наймасштабнішу за останній час атаку на енергетичні обʼєкти України. Загалом ворог застосував 151 засіб повітряного нападу, повідомило Командування повітряних сил ЗСУ. В результаті протиповітряного бою знищено 92 повітряні цілі.
Під удар потрапила Дніпровська ГЕС та інші обʼєкти енергетики по всій Україні. Через атаку без світла залишилися тисячі споживачів у Харківській, Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Хмельницькій, Запорізькій, Вінницькій та Львівській областях. Для підтримки енергосистеми Україна запросила 1500 МВт аварійної допомоги з сусідніх країн.
Пізно ввечері 24 березня росіяни атакували Одесу кількома групами ударних безпілотників з акваторії Чорного моря. Внаслідок пошкоджень енергетичної інфраструктури частину Одеси було знеструмлено.