Виробництво екологічно чистого
палива з сонячної енергії
Група хіміків з Університету Північної Кароліни в Чапел-Гіллі розробила інноваційну технологію, яка може перетворювати вуглекислий газ на окис вуглецю – менш шкідливий парниковий газ і основний будівельний блок для виробництва екологічно чистого палива.
У статті, опублікованій у журналі ACS Energy Letters, дослідники пояснюють, як використання напівпровідникових матеріалів дає змогу збирати і перетворювати сонячну енергію на високоенергетичні сполуки, необхідні для цього процесу.
Основою дослідження є процес, званий метиловим термінуванням, у якому просту органічну сполуку, що містить один атом вуглецю і три атоми водню, використовують для модифікації поверхні кремнію. Цей процес дає змогу поліпшити ефективність сонячних елементів у перетворенні вуглекислого газу в окис вуглецю з використанням сонячного світла.
Вуглекислий газ є основною речовиною, що сприяє зміні клімату. Перетворення його на менш шкідливий парниковий газ відкриває нові можливості для пом’якшення впливу викидів вуглекислого газу на навколишнє середовище.
Процес, розроблений дослідниками, імітує фотосинтез, подібно до того, як рослини використовують сонячне світло для виробництва енергії. Це дає змогу хімікам використовувати сонячну енергію для перетворення вуглекислого газу на більш корисні сполуки.
Крім іншого, дослідники використовували молекулярний каталізатор рутенію з модифікованим кремнієвим фотоелектродом, щоб зробити процес більш ефективним і селективним. Результати показали, що їхня система здатна виробляти окис вуглецю з ефективністю до 87%.
Ця технологія відкриває перспективи для виробництва екологічно чистого палива з сонячної енергії, що може стати ключем до зниження залежності від викопних палив і пом’якшення впливу викидів вуглекислого газу на клімат. У майбутньому вона також може бути використана для створення більш ефективних систем зберігання сонячної енергії та розвитку нових джерел енергії.
Цікаво про будівництво: Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal