Уряд США пильно стежить за діяльністю Tether, потенційні заходи регуляторів можуть мати значні наслідки для індустрії. Про це заявив CEO Ripple Бред Гарлінгхаус.
«Уряд США збирається переслідувати Tether. Для мене це очевидно. Я розглядаю USDT як дуже важливу частину екосистеми і не знаю, який вплив це матиме на решту її частини», — зазначив топменеджер.
У відповідь на заяву Гарлінгхауса в Tether наголосили на своїх зусиллях щодо дотримання законодавства.
An uniformed CEO, leading a company being investigated by the SEC, launching a competitive stablecoin (cui prodest), is being reported spreading fear about USDt.
Let me give you an update on Tether USDt ecosystem safety.
USDt is the most used stablecoin in the world, with…
— Paolo Ardoino ? (@paoloardoino) May 13, 2024
«Tether безпосередньо співпрацює з правоохоронними органами, тоді як інші „стабільні монети“, хоча й заявляють про свою „високу відповідність вимогам“, просять ухвалу суду, що дає змогу хакерам, шахраям і злочинцям тривалий час переміщати кошти», — написав топменеджер.
CEO компанії Паоло Ардоіно назвав міркування глави Ripple «лицемірними», вказавши, що очолювана ним компанія перебуває під слідством SEC і намагається запустити конкуруючий стейблкоїн.
У травні в Deutsche Bank висловили стурбованість домінуючим становищем провідного стейблкоїна. На їхню думку, достатність забезпечення Tether викликає сумніви.
До цього в JPMorgan заявили, що зростаюча частка ринку Tether несе ризики для сегмента і криптоекосистеми загалом.
Експерти нагадали про розгляд Конгресом США Закону про прозорість платежів у «стабільних монетах» і вибудовування регуляторного поля щодо стейблкоїнів в інших юрисдикціях. Зокрема, у червні на території ЄС очікується часткове впровадження MiCA.
Раніше Tether висловила розчарування оцінкою ООН використання USDT у незаконній діяльності та ігноруванням ролі активу в економіках, що розвиваються.
28 квітня сенатори США Елізабет Воррен і Роджер Маршалл надіслали лист Мінфіну, Міноборони і Білому дому, в якому висловили стурбованість використанням криптовалют, зокрема Tether, для обходу санкцій.
Пізніше емітент USDT і Chainalysis уклали партнерство, в рамках якого створять систему відстеження активності на вторинному ринку.
Нагадаємо, у грудні 2023 року компанія підтвердила курс на співпрацю з владою і правоохоронцями по всьому світу.
Того ж місяця фірма стала заморожувати гаманці, пов’язані з SDN Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США. Компанія також вказала на свою допомогу органам на кшталт Мін’юсту, Секретної служби та ФБР.