Міністерство економіки має два сценарії запровадження національного кешбеку, анонсованого президентом Володимиром Зеленським ще у лютому 2024 року. Про це ідеться у матеріалі Forbes. Національний кешбек має стати частиною великої урядової кампанії «Купуй українське».
⚡️В останні дні весни даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом F700 до кінця місяця Оформлюйте зараз за цим посиланням
Деталі
- Учасники програми отримуватимуть 10% кешбеку від вартості товару. Увесь процес відбуватиметься у безготівковому форматі, для отримання кешбеку треба буде відкрити спеціальну карту у «Дії» чи в банку.
- Наразі є два сценарії, які українські товари увійдуть до програми: або тільки нехарчові товари, або і харчові продукті, і нехарчовий ритейл. Перший варіант потребуватиме 1-2 млрд грн бюджетних коштів, другий – 2-3 млрд, прогнозує Мінекономіки.
- Це значно менше, ніж планувалось раніше. Наприкінці березня дотичні до програми посадовці називали Forbes потребу у 20 млрд грн на рік.
- Більший розмір програми має дати більше економіці, ідеться у презентації, – як за сплаченими податками, так і за створеними робочими місцями.
Контекст
Національний кешбек має стати частиною великої урядової кампанії «Купуй українське» з підтримки і промоції вітчизняного виробника. Зокрема, у межах кампанії уряд видає гранти на допомогу бізнесу, компенсує частину вартості української сільгосптехніки тощо.
Дедлайн запуску кешбеку декілька разів переносився. Раніше заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма анонсував презентацію програми до кінця березня. Новий план – запустити програму до кінця літа, повідомила перша віцепремʼєрка міністерка економіки Юлія Свириденко під час заходу 28 травня.
Детальніше про новий концепт кешбеку від президента, як можна буде повернути частину коштів і за що – в матеріалі Forbes.