Енергоблок
від Естонії
Естонія передає Україні енергоблок, який забезпечить світлом 150 000 українців. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за результатами зустрічі з естонським колегою Маргусом Цахкною.
“Я особливо дякую Маргусу, уряду Естонії та всім естонцям за підтримку відновлення України практичними кроками вже сьогодні. Йдеться про об’єкти інфраструктури в Житомирській області, а також критично важливу допомогу енергосистемі. Естонія передає Україні енергоблок, який забезпечить електроенергією приблизно 150 000 українців”, – повідомив Кулеба.
У вівторок, 4 червня, прем’єр-міністр України на засіданні уряду уточнив, що потужність енергоблока становитиме 200 мегаватів.
“Естонія спрямує в Україну цілий енергоблок теплової електростанції потужністю 200 мегаватів”, – уточнив Денис Шмигаль.
Кабмін схвалив залучення $2,1 млрд від Південної Кореї на відновлення
Також він розповів, що у Фонді підтримки енергетики України вже понад 494 млн євро перерахованих та анонсованих внесків.
“Розраховуємо, що буде набагато більше. Нещодавно понад 12 млн євро внесків задекларувала Австралія, про внесок в 42 млн євро оголосила Швеція”, – додав очільник уряду.
Що відомо про енергоблок
В Посольстві Естонії в Україні додали, що обладнання радянського зразка. В Естонії воно виведене з експлуатації, проте чудово підходить для відновлення інфраструктури України і дозволить повернути частину енергетичних потужностей. Обладнання передадуть ДТЕК.
“Генератор, турбіна і трансформатори цього блоку – це найбільші частини, які необхідно частково розібрати, щоб доставити в Україну. Це таке собі “лего”, однак найменший шматок цього “лего” розміром із приватний будинок. Саме такими частинами ми й доставимо це в Україну”, – пояснив член правління компанії Enefit Eesti Андрес Вайнола.
Щоб розібрати й перевезти такий енергоблок потрібно 3-4 місяці. Роботи виконуватимуть естонські фахівці разом із представниками України, а збиратимуть їх заново на місці українські енергетики. Витрати на демонтаж і транспортування обладнання покриє Європейський Союз.
“Оскільки росіяни постійно атакують енергетичну інфраструктуру України, потрібна будь-яка допомога, щоб відновлювати, ремонтувати й будувати нові електростанції. Надати таку допомогу – це посильне завдання для нас. Тим більше, що Естонія вже не використовує ці енергоблоки. А от людям і підприємствам в Україні вони стануть у пригоді. Ми хочемо, щоб у будинках українців було світло і тепло”, – додає міністр фінансів Естонії Март Вирклаев.
Укренерго почало обмежувати енергопостачання промисловості та бізнесу з 8 травня, після п’ятої масованої ракетно-дронової атаки Росії.
У ніч проти 1 червня Росія завдала шостого удару, російські ракети пошкодили одразу п’ять енергооб’єктів у різних регіонах України.
Атака збіглася з виведенням у ремонт атомних енергоблоків (принаймні їх анонсували в Енергоатомі), внаслідок чого виник критичний дефіцит електроенергії, й Укренерго довелося запроваджувати аварійні відключення світла, попри вихідні.
Цікаво про будівництво: як контролювати якість бетонів та бути впевненим у виборі виробника?
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal