Емітент USDT — компанія Tether — виділить понад $1 млрд для розподілу в стартапи із «сотні венчурних пропозицій». Про це в інтерв’ю Bloomberg CEO розповів Паоло Ардоіно.
За словами топменеджера, фірма зосереджена на альтернативній фінансовій інфраструктурі для ринків, що розвиваються, штучному інтелекті та біотехнологіях. За останні два роки в ці галузі Tether вже проінвестувала близько $2 млрд.
«Наша політика полягає в підтримці тільки тих проєктів, які ми вважаємо надзвичайно цікавими», — прокоментував Ардоіно.
За його словами, Tether не шукає компанії, які повинні досягти певних показників прибутковості в найближчі один-два роки. Це її відрізняє від класичних венчурних фондів.
Tether інвестує більшу частину резервів, що забезпечують USDT, у казначейські векселі США та інші цінні папери, отримуючи мільярди доларів прибутку в умовах поточних високих ставок.
У I кварталі 2024 року чистий прибуток фірми склав $4,2 млрд. Близько $1 млрд емітент отримав за рахунок операційного прибутку переважно як процентний дохід від зобов’язань Мінфіну США. Частину чистого прибутку (~$3,5 млрд) — шляхом приросту вартості позицій у біткоїні ($3,65 млрд) і золоті ($5,7 млрд).
За словами Ардоіно, компанія планує і далі зберігати 100% своїх резервів, а також додаткову «подушку» з 6% прибутку, щоб забезпечити безперешкодне погашення USDT. Решту — направляти в угоди.
Для розширення мережі поширення Tether інвестує в інфраструктуру на ринках, що розвиваються. Крім того, емітент USDT уже вклав понад $1 млрд у штучний інтелект, зокрема підтримавши оператора дата-центрів Northern Data Group.
CEO Tether нагадав про плани запустити наприкінці цього року платформу, на якій компанії зможуть випускати облігації та акції у формі цифрових токенів, а центральні банки зможуть пропонувати CBDC.
Нагадаємо, у квітні Tether оголосила про реорганізацію структури на чотири підрозділи з метою виходу на інші напрямки, крім «стейблкоїнів».