Коли поїдуть поїзди між
ст. метро “Деміївська” та “Либідська”
Ремонті роботи триватимуть до кінця літа, потім ще потрібно провести тестові пуски руху поїздів і після цього – вже повноцінне відновлення руху потягів.
Про це розповів виконувач обов’язків начальника метрополітену Віктор Вигівський у коментарі Суспільному.
На будівельному майданчику між станціями метро “Деміївська” – “Либідська” роботи тривають цілодобово, щоб відновити рух поїздів “синьою” лінією метро на початку осені 2024 року.
“Ми зараз фактично дійшли до фінальної стадії робіт у котловані, демонтована верхня частина тунелю і взялися за демонтаж останніх елементів споруди тунелю. Безпосередньо ще виконуються роботи усередині тунелю на прилеглих ділянках. Це 27 метрів з одного боку і 20 – з іншого. Там уже виконані роботи, що стосується скажімо так “лікування” тунелю і зараз триває робота для підсилення тунелю по периметру”, – розповів Віктор Вигівський.
Будівельники розібрали аварійний тунель між станціями метро “Деміївська” і “Либідська” (ФОТО)
Ремонті роботи триватимуть до кінця літа, потім ще потрібно провести тестові пуски руху поїздів і після цього – вже повноцінне відновлення руху потягів.
Він стверджує, що нині усі складні роботи фактично завершили.
“Основне питання було забезпечити ефективну роботу у самому котловані, не допустити винесення піску в котлован і доступу води. Цю роботу вже виконали. Далі, якщо вже демонтується тунель, то залишаються тільки роботи щодо монтажу тунелю і безпосередньо роботи в тунелі: прокладання колій, кабелів і запуск руху поїздів”, – зазначив Вигівський.
Будівництво зʼїзду з Подільсько-Воскресенського мосту на Троєщину: що вже зроблено (ФОТО)
Нагадаємо, шість станцій столичної підземки від “Деміївської“ до “Теремків“ зупинили 8 грудня на пів року у зв’язку з ремонтом перегінного тунелю, який почав “протікати“. Затоплення метро почала розслідувати прокуратура – мова про службову недбалість.
За попередніми висновками, причиною деформації тунелю між станціями “Деміївська”-“Либідська” є неякісні проєктні рішення та будівельно-монтажні роботи спорудження конструкції тунелю цієї ділянки.
Цікаво про будівництво: вітчизняний виробник будматеріалів вивів на ринок теплоізоляції новий сучасний матеріал – екструдований пінополістирол XPS під торговельною маркою CARBOLEX
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal