На будмайданчиках не вистачає 30-40% працівників. Будівельні компанії починають залучати мігрантів

Нестача працівників
у будівництві

Нестача робітників на будівельних майданчиках сягає 30-40%, повідомляє Forbes.

74% компаній в Україні відчувають дефіцит кадрів, йдеться у дослідженні ринку праці, проведеному Європейською асоціацією бізнесу. Восени минулого року цей показник був на рівні 55%.

За два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4%, за даними Конфедерації роботодавців України.

«На ринку первинної нерухомості окремі компанії в певний момент втратили до половини персоналу», – розповідає голова правління Української асоціації девелоперів.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про «економічне бронювання»: яким воно буде

Керівники будівельних компаній говорять про залучення мігрантів. Так, івано-франківський девелопер очікує на приїзд приблизно 50 працівників з-за кордону у червні. Зараз у компанії 35 проєктів. Забудовник потребує мулярів, бетонярів та помічників мулярів і бетонярів.

Будівельні компанії розглядають можливість залучення трудових мігрантів з Молдови, Узбекистана та Азербайджана.

Зарплати для іноземців – різноробочих, авторемонтників, електрозварювальників, мулярів, вантажників, паркувальників – стартують від 450 доларів на місяць, для досвідчених мулярів – від 650 доларів. Українські спеціалісти з таким навичками отримують від 900 доларів.

Оформлення та прибуття робітників з-за кордону триває від одного до двох місяців. Роботодавцю треба подбати про офіційне працевлаштування, тривалість контракту – від шести місяців до двох років. Житло є обовʼязковим. Дозвіл на один рік на одну людину коштує трохи більш як 15 тисяч гривень, дозвіл на два роки на одну людину – приблизно 25 тисяч. Навіть з урахуванням витрат праця іноземних працівників залишається на 10–20% дешевшою.

Дослідження ринку праці в Україні: як змінилась конкуренція шукачів роботи і в яких сферах найвищі зарплати (ІНФОГРАФІКА)

Залучення іноземних працівників має переваги, адже їх не мобілізують. 

Таке вже практикує Румунія

Дефіцит робочої сили компенсує за допомогою трудових мігрантів Румунія. Після вступу країни до Євросоюзу у 2007 році мільони румунів виїхали на захід. Рекрутингові агенції масово привозять тисячі працівників – здебільшого із Непалу, Шри-Ланки та інших країн цього регіону.

Мігранти звідти можуть заробляти вп’ятеро-увосьмеро більше, ніж на батьківщині, а румунські роботодавці, своєю чергою, отримують дешевшу робочу силу. Так, майже всі кур’єри сервісів доставки їжі в Бухаресті, – мігранти з Азії, оскільки місцеві рідко погоджуються на таку важку та малооплачувану роботу.

Умови для мігрантів, однак, можуть значно різнитися: одні роботодавці підшукують житло та платять достатньо, щоб працівник міг платити за оренду, інші ж надають койку у приміщенні на кількадесят людей. 


Цікаво про будівництво:
 Лінійка матеріалів ULTRAWOOL – сучасна тепло- та звукоізоляція для котеджного будівництва від українського виробника


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *