“Клуб білого бізнесу”
Верховна Рада у вівторок, 18 червня, ухвалила законопроєкт №11084 про створення переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Компанії, які увійдуть до цього списку, менше перевірятимуть.
Документ у другому читанні та в цілому підтримали 263 народні депутати, повідомив перший заступник голови профільного парламентського комітету Ярослав Железняк.
“На сьогодні автоматично до цього клубу включається 5000 підприємств. Їхній перелік і перелік критеріїв, яким потрібно відповідати, незабаром буде на сайті Державної податкової служби”, – сказав голова податкового комітету Данило Гетманцев після ухвалення закону.
Працюють лише 10 мільйонів осіб, тоді як пенсіонерів вже 11 мільйонів
Згідно із законопроєктом, якщо підприємець відповідає прозорим критеріям щодо рівня сплати податків і рівня зарплати, то податковий контроль у вигляді перевірок щодо нього не здійснюватиметься.
Документ розширює зміст поняття “податковий ризик” і впроваджує термін “комплаєнс (управління податковими ризиками)”.
Платники податків, включені до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, отримуватимуть такі переваги:
- мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів;
- скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування;
- скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій;
- за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема, із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції;
- платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну в органу контролю податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.
На будмайданчиках не вистачає 30-40% працівників. Будівельні компанії починають залучати мігрантів
Рада бізнес-омбудсмена проаналізувала ситуацію з податковими перевірками в Україні за останні сім років. Розслідування показало, що перевірки у переважній більшості випадків закінчуються штрафами, які потім оскаржуються в судах і негативно впливають на довіру з боку бізнесу.
Цікаво про будівництво: XPS STYROPLIT – новий бренд теплоізоляції
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal