Доходи Росії від продажу нафти і газу в червні зростуть більш ніж на 50% в річному обчисленні – до $9,4 млрд. Про це пише Reuters, посилаючись на власні розрахунки. Це свідчить про здатність російської економіки обмежити вплив санкцій, зазначило агентство.
Нафтогазові доходи – найважливіше джерело готівки для Кремля, на які припадає до половини загального обсягу надходжень до федерального бюджету.
Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.
Деталі
- За підсумками червня доходи Росії від продажу нафти і газу сягнуть 814 млрд рублів ($9,4 млрд), порівняно з 794 млрд рублів у травні і 529 млрд рублів у червні 2023 року, прогнозує агентство.
- Очікується, що субсидії нафтопереробним заводам з бюджету скоротяться на 60 млрд рублів з травня. Йдеться про виплати, які заохочують НПЗ продавати свою продукцію на внутрішньому ринку замість того, щоб експортувати її за вищою ціною.
- РФ змогла перенаправити експорт нафти з Європи до Індії та Китаю, забезпечивши вкрай необхідні фінансові потоки для свого дефіцитного бюджету, оскільки країна-агресор витрачає значні кошти на війну проти України, зазначило агентство.
Контекст
Уряд РФ загалом на 2024 рік заклав до федерального бюджету 10,7 трлн рублів доходів від продажу нафти і газу, що на 21% більше, ніж у 2023 році, коли слабші ціни на нафту і падіння експорту газу скоротили доходи на 24%.
Росія значно збільшила витрати на оборону і безпеку після вторгнення в Україну. Це призвело до двох поспіль річних дефіцитів, які перевищили 3 трлн рублів, що становить близько 2% ВВП.
Росія фінансувала дефіцит за рахунок внутрішніх запозичень і коштами Фонду національного добробуту (ФНБ).
ВВП РФ складає близько $2,24 трлн, за даними Росстату. На 2024 рік на графу оборона та безпека у РФ лише публічно виділено рекордні $121 млрд, що складає третину всіх витрат країни.
Для прикладу, третину бюджету на оборону витрачав СРСР у свої останні роки. У бюджеті-1990 на «військові цілі» було закладено 71 млрд рублів із 241,3 млрд, або 29,4%.