Китайські вчені розробили робота з вирощеним у лабораторних умовах штучним мозком, якого можна навчити виконувати різні завдання. Про це пише SCMP.
Дослідники з Тяньцзінського і Південного науково-технологічного університетів розробили технологію brain-on-chip, яка об’єднує органоїд мозку з чіпом нейронного інтерфейсу для живлення робота і навчання уникати перешкод і захоплювати предмети.
Робот зі штучним мозком. Джерело: SCMP.
Експеримент проводився в рамках розвитку технології інтерфейсу «мозок-комп’ютер» (BCI).
За даними Тяньцзінського університету, дослідникам вдалося створити «першу у світі інтелектуальну систему комплексної інформаційної взаємодії brain-on-chip з відкритим вихідним кодом, яка може призвести до розвитку обчислень, здійснюваних мозком».
«Трансплантація органоїдів людського мозку в живий мозок — це новий метод поліпшення їхнього розвитку та функціонування. Органоїдні трансплантати мають функціональну судинну систему, отриману від господаря, і демонструють просунуте дозрівання», — зазначила команда.
Дослідники заявили, що їхні розробки можуть призвести до створення гібридного інтелекту людини і робота, появи нових методів лікування порушень нейророзвитку і відновлення пошкоджень кори головного мозку.
«Трансплантація органоїдів мозку вважається перспективною стратегією відновлення функцій мозку шляхом заміни втрачених нейронів і реконструкції нейронних ланцюгів», — написали експерти.
Раніше технологія BCI привернула загальну увагу завдяки проєкту Ілона Маска Neuralink.
Нагадаємо, у січні стартап успішно вживив мозковий чіп-імплантат першому добровольцю. У лютому він почав керувати курсором силою думки.
У травні перший пацієнт Neuralink розповів про можливості технології та зміни у своєму повсякденному житті.