В Україні вже зібрано понад 4 млн тонн зернових, і ця цифра змінюється щодня, повідомив виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький. Через рекордну засуху в південних областях України врожайність пшениці та ячменю може знизитись на 5-7% порівняно з минулим роком.
Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!
Ключові факти
- За словами Висоцького, жнива цього року розпочалися на два тижні раніше, що повʼязано з погодним фактором.
- «Перш за все, йдеться про збір озимого ячменю, озимої пшениці та озимого ріпаку. Крім того, в деяких областях уже почали збирати горох. Якщо ми подивимося на цифри, то на сьогодні уже намолочено понад 4 млн т, цифра збільшується щодня», – повідомив він.
- За інформацією в.о. міністра, незважаючи на обстріли, у тому числі по полях, у більшості випадків проблеми вдається локалізувати.
- Він додав, що збір зернових триває активними темпами, тому прогнозується врожай зернових на рівні близько 56 млн т цього року.
- Стосовно врожайності озимих пшениці та ячменю в.о. міністра зазначив, що їхній показник на 5-7% нижчий за минулорічний, що пояснюється погодою.
- «У деяких областях, на жаль, дійсно рекордна посуха і нижчі показники. Разом з тим у західних і центральних областях показники навіть вищі, ніж минулого року. Тому поки що прогноз у межах 5-7% менший від показника попереднього року, що з урахуванням усіх викликів, які продовжує нести війна, є дійсно гарним результатом», – наголосив він.
Контекст
У червні Міністерство аграрної політики покращило прогноз валового виробництва зернових та олійних культур на 4 млн т, до 78 млн т. У квітні міністерство прогнозувало виробництво на рівні 74 млн т. Також прогнозується, що у наступному маркетинговому році Україна може експортувати понад 60 млн т зернових та олійних культур і продуктів їхньої переробки.
Мінагрополітики покращило прогноз виробництва зернових культур на 3,6 млн т, до майже 56 млн т (52,4 млн т у квітневому прогнозі). З них пшениці – 21 млн т (у квітні очікувалось 19,2 млн т), ячменю – близько 5 млн т (4,9 млн т), кукурудзи – 28,5 млн т (26,7 млн т).
Загальний експорт зернових прогнозується на рівні 43 млн т. Зокрема, пшениці – 15 млн т, ячменю – 2,5 млн т, кукурудзи – близько 25 млн т.
Напередодні Міністерство сільського господарства США (USDA) погіршило прогноз врожаю пшениці в Україні у 2024/25 маркетинговому році на 1,5 млн т, до 19,5 млн т, йдеться у червневому огляді відомства. Також знижено прогноз експорту пшениці до 13 млн т, травневий прогноз був 14 млн т.