Залишки історії:  палацу не надали охоронний статус

Столичні активісти обурені рішенням офіційного органу

Консультативна рада Департаменту охорони культурної спадщини КМДА відхилила історичну довідку для надання статусу памʼятки залишкам старовинних мурів палацу Розумовського, який був зведений у 1790 році. Цей фундамент знайшли випадково під час робіт на вулиці Івана Мазепи, 3В.

Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомив київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов.

«За словами учасника ради та колишньої очільниці Департаменту Ірини Черненко, довідка не відповідає новому порядку обліку памʼяток та має суттєві недоліки. Зокрема, однією з пропозицій її доопрацювання було звернення в Український інститу національної пам’яті щодо ролі і значення Кирила Розумовського в історії України», — написав Перов.

Він зазначив, що на думку автора довідки,  професора археології Тимура Бобровського,  такі посилання на порядок є маніпуляцією з метою ненадання статусу унікальному обʼєкту. Зокрема,  в  своєму виступі дослідник зауважив, що довідка була подана ще минулого місяця і жодних нарікань щодо її форми чи змісту в головного пам’яткоохоронного органу міста не було.

Нагадаємо, 14 березня, в Печерському районі столиці під виглядом капітального ремонту було розпочало демонтаж будівлі Інженерних служб Київської фортеці, зведеної 1853 року. Під час будівельних робіт зруйнована частина споруди оголила рештки більш ранньої забудови. Згідно з картографічними матеріалами, це можуть бути фундаменти палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського.

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *