Coinbase подала клопотання з вимогою змусити SEC і главу відомства Гері Генслера надати електронні листи і внутрішні документи, які лежать в основі її судового розгляду з агентством. Про це пише The Block.
Комісія подала в суд на платформу в червні 2023 року. Регулятор звинуватив її в порушенні закону про цінні папери та роботі без реєстрації. Під приціл SEC також потрапила програма стейкінгу Coinbase Earn.
У відповіді на позов SEC біржа звинуватила відомство в перевищенні повноважень. Компанія нагадала, що протягом багатьох років дотримувалася всіх наглядових вимог і не раз запитувала прямі рекомендації щодо застосування нормативних актів про цінні папери.
Зі свого боку юристи SEC засумнівалися в коректності претензій Coinbase про незнання порушення законодавства.
У поточному клопотанні йдеться про те, що за кілька років до подачі агентством до суду на біржу чиновники зустрічалися з учасниками індустрії та давали публічні заяви і рекомендації щодо регулювання криптовалют.
«Пов’язані з подібними зустрічами документи безпосередньо стосуються претензій SEC і захисту Coinbase щодо справедливого повідомлення. […] Комісія відмовляється шукати будь-які відомості за межами […] групи файлів відділу правозастосування. […]. Це поширюється і на електронну пошту голови Генслера в SEC», — йдеться в клопотанні.
Coinbase просить суд змусити відомство надати документи, пов’язані з токенами, які були частиною скарги SEC. Також у зверненні до суду згадуються файли, що стосуються розгляду заявки організації на вихід на IPO у квітні 2021 року, а також заяв, які Генслер робив особисто та професійно під час своєї роботи в агентстві.
Головний юрисконсульт Coinbase Пол Гревал заявив, що ринку важливо знати, чи були суперечливі документи або твердження SEC щодо застосування законів про цінні папери стосовно цифрових активів.
Нагадаємо, у березні Рада з криптоінновацій, венчурна фірма Paradigm, Торгова палата США та інші підтримали компанію в її вимозі до SEC розробити правила для індустрії цифрових активів.
У липні біржа звинуватила SEC і FDIC у недотриманні норм Закону про свободу інформації. Відповідні запити дають змогу громадськості вимагати документи у будь-якого федерального агентства.