Під будівлею мерії протестують проти руйнації історичного Києва

Кияни обурені бездіяльністю столичної влади  

Сьогодні ввечері небайдужі до долі столичної старовини кияни пікетують КМДА з вимогою припинити руйнування в місті пам’яток історії та архітектури.

Як передає кореспондент «Каштан NEWS», активісти розмістилися на сходах уздовж центрального входу до київської мерії.

Це – вже друга акція мешканців міста. Перша була минулих вихідних, коли 19 липня забудовник  нахабно зніс Садибу Зеленських, що на вулиці Кониського, 22.

Учасники мітингу тримають в руках плакати,  на яких написано: «Хіба ревуть кияни, як будинки цілі», «Може знесемо КМДА», «Як не русня, то КМДА», «Ні свавіллю забудовників» тощо.

Окремі написи стосуються безпосередньо міського голови: «Кличко ініціював знесення Києва», «За ініціативи мера столиці розбудовуються злочинці» та інше. Також мітингувальники вигукують «Кличко – мародер!».

У коментарі журналістам київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов пообіцяв, що такі заходи відбуватимуться поки київська влада не виконає вимоги киян.

«Перша вимога була надати цій будівлі статус. Власне, це обіцяла директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйова у п’ятницю ввечері, коли вона вже приїхала на фактично залишки історичної будівлі Зеленських, – розповів Перов. – Ця вимога не виконана. В понеділок Консультативна рада при Департаменті  сказала, що ця будівля не мала історичної, архітектурної або жодної іншої цінності, тому не могла стати пам’яткою. Тому сьогодні будемо вимагати відставки Департаменту».

Також активісти стверджують, що міський голова Віталій Кличко обіцяв, що Київрада звернеться до суду з позовом  до забудовника, аби відновити історичну будівлю.

«Фактично, оскільки будівлю не визнали пам’яткою, немає й юридичного механізму щодо її відновлення, – пояснює Дмитро Перов. – Київрада не подавала на цьому тижні до суду на забудовника. Відповідно другу вимогу теж не виконано».

І третя вимога захисників культурної спадщини: аби такі ситуації з руйнування старовинних будинків не повторювалися, потрібно, щоб Київрада проголосувати за   проєкт рішення щодо додаткового захисту для всіх цінних історичних будівель старше 100 років. За словами активіста, цей документ  знаходиться на розгляді в міської ради  вже півтора роки.

«Цей проєкт рішення після нашої акції так само не був винесений у сесійну залу. Відповідно, третю вимогу громади не виконано. Тому будемо продовжувати (акції протесту, – ред.)  до того моменту, поки вимоги киян не будуть виконані», – підсумував Дмитро Перов.

Читайте також: У  Мінкульті наголосили на незаконному знесенні Садиби Зеленських

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *