У звіті за другий квартал корпорація Meta повідомила про збиток її підрозділу метавсесвіту Reality Labs у розмірі $4,48 млрд.
Сукупні втрати відділу з кінця 2020 року оцінюють у понад $50 млрд, зокрема:
- 2020 — понад $6 млрд;
- 2021 — $10 млрд;
- 2022 — $13 млрд;
- 2023 — $16 млрд.
«Кілька років тому я б передбачив, що голографічний AR з’явиться раніше за розумний ШІ, але тепер, схоже, ці технології будуть готові у зворотному порядку. Ми добре підготувалися до цього завдяки інвестиціям у Reality Labs, які вже зробили», — зазначив CEO Meta Марк Цукерберг під час присвяченої фінансовому звіту конференції.
Збитки Reality Labs за кварталами з кінця 2020 року. Джерело: Yahoo Finance.
За інформацією кількох джерел Yahoo Finance, у червні Reality Labs звільнила близько 100 співробітників, включно з віцепрезидентом, менеджерами, розробниками. Було скасовано деякі «великі проєкти».
Виторг Reality Labs склала $353 млн, що на 28% більше за торішній показник у $276 млн. Переважно вона формується шляхом продажів VR-гарнітур Quest і смартокулярів Ray-Ban.
У липні Цукерберг відзначив зростання популярності розумних окулярів, передбачивши, що в кінцевому підсумку десятки або сотні мільйонів людей будуть їх носити.
Загальні фінансові показники корпорації за другий квартал перевершили очікування. Вона отримала виручку в розмірі $39,07 млрд, чистий прибуток склав $13,47 млрд.
У першому кварталі Reality Labs втратила приблизно $3,8 млрд, отримавши дохід у $440 млн.
Нагадаємо, ЗМІ дізналися про бажання компанії Цукерберга скоротити бюджет підрозділу метавсесвіту на 20%.
У жовтні 2021 року Facebook провела масштабний ребрендинг — компанія перейменувалася на Meta і повідомила про зміну фокусу із соціальних мереж на розробку метавсесвіту з VR- і AR-гарнітурами.