Мінфін представив послам G7 плани щодо реформування митниці

Міністр фінансів Сергій Марченко презентував послам та представникам місій країн-членів G7 в Україні своє бачення та плани щодо подальшого впровадження реформи митниці, повідомляє пресслужба відомства. Мінфін продовжує роботу над імплементацію митного законодавства ЄС.

Реформування митниці передбачено планом України в рамках Ukraine Facility, Національною стратегією доходів на 2024-2030 роки, а також є одним із структурних маяків в рамках програми МВФ Extended Fund Facility.  

Які виклики, ідеї, плани мають лідери професійної благодійності? Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Благодійний форум про благодійність вже 23 серпня у Львові ⚡️

Ключові факти

  • Обговорення Мінфіну та послів G7 стосувались кроків уряду у розвитку та реформуванні Державної митної служби, а також концепції прозорого відбору керівництва митниці.  
  • За словами Марченка, реформування Держмитслужби є одним із пріоритетів України у процесі інтеграції в ЄС. 
  • «Ми маємо на меті трансформацію української митниці у східний кордон Європи за стандартами ЄС і водночас посилення її безпекової функції», – зазначив він.
  • Наразі Мінфін працює над імплементацію митного законодавства ЄС і розробкою нового Митного кодексу, а також над впровадженням IT й інших спільних митних процедур для розвитку зовнішньоекономічної діяльності та спрощення ведення бізнесу. 
  • Посли та представники посольств країн-членів G7 в Україні відзначили прозорість Кабміну в напрацьованому плані заходів та процесі імплементації реформ, а також висловили готовність продовжити детальні обговорення необхідних кроків за реформою. 

Контекст

Від початку 2024 року митні надходження до Держбюджету України становлять близько 329 млрд грн (на кінець липня). В умовах воєнного стану всі внутрішні ресурси спрямовуються на забезпечення сектору безпеки та оборони. Тож, ефективне та прозоре виконання митницею бюджетного плану є важливим внеском у фінансування потреб Збройних Сил. 

Держбюджет через неефективну роботу митниці втрачає від 100 до 120 млрд грн щороку, каже голова профільного комітету Ради Данило Гетманцев. Його заступник у комітеті Ярослав Железняк дає більш оптимістичну оцінку: «Перший рік війни – близько 100 млрд грн, нині – близько 40 млрд грн», – каже він. Обидва нардепи вказують, що йдеться про тіньові потоки, оцінка яких є приблизною.

Реформа митниці стане одним із перших законопроєктів, який має розглянути фінансовий комітет після відновлення сесійної роботи Верховної Ради, йдеться у матеріалі Forbes Ukraine.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *