Зростання емісії стейблкоїнів може стати ключем до продовження ралі біткоїна. Таку думку висловив засновник і CEO 10x Research Маркус Тілен.
#Bitcoin Traders Speculate on Potential Bullish Impact of $2.5 Billion Stablecoin Inflow
?1-10) Monitoring and analyzing crypto money flows is crucial for assessing market conditions that can act as tailwinds or headwinds for Bitcoin and other cryptocurrencies. #Traders are… pic.twitter.com/YVXkDPjaxt
— 10x Research (@10x_Research) August 14, 2024
За останній тиждень емітенти найбільших за капіталізацією «стабільних монет» Tether і Circle випустили активи майже на $2,8 млрд. За оцінкою Тілена, це вказує на те, що «деякі інституційні інвестори вливають свіжий капітал у криптовалютний ринок».
«Якщо ця тенденція емісії (а не просто карбування) збережеться, біткоїн може продемонструвати подальше зростання», — зазначив аналітик.
За оцінкою Тілена, одних сприятливих даних щодо споживчої інфляції в США буде недостатньо для подолання цифровим золотом зони опору $60 000-61 000.
Для стійкого зростання, найімовірніше, будуть потрібні «реальні грошові покупки через стейблкоїни». Цей фактор від початку року мав вирішальне значення для стійкості проривів котирувань, тоді як інші мали менший вплив, підкреслив Тілен.
CEO Tether Паоло Ардоіно, коментуючи випуск компанією 13 серпня 1 млрд USDT на Ethereum, підтвердив думку аналітика про те, що це не означає негайного потрапляння монет на ринок. Глава емітента повідомив, що сума авторизована як запаси під майбутній попит і кросчейн-свопи.
? ? ? ? ? ? ? ? ? ? 1,000,000,000 #USDT (1,000,750,000 USD) minted at Tether Treasuryhttps://t.co/0ZpUa0MxMm
— Whale Alert (@whale_alert) August 13, 2024
Згідно з CoinGecko, капіталізація USDT досягла рекордних $116,2 млрд. Показник USDC від Circle додав від початку серпня 4,5% і становить $34,5 млрд.
«З огляду на зв’язки Circle з більш регульованими контрагентами, ніж у Tether, ці потоки, ймовірно, походили від американських інституціоналів, які отримують вигоду зі спаду», — вважає Тілен.
Однак без інших чинників на кшталт зміни макроекономічної ситуації та більш адаптивної політики ФРС «у короткостроковій перспективі біткоїн продовжить мляву торгівлю», підсумував експерт.
Нагадаємо, Тілен назвав стурбованість щодо економічної стійкості США основною причиною обвалу першої криптовалюти на початку серпня.
Такого висновку дійшли й аналітики Bernstein.