Кабінет Міністрів ухвалив постанову про фактичний запуск нової програми підтримки аграріїв. Вона передбачає механізм надання спеціальних субсидій для аграріїв, які працюють у цих прифронтових регіонах, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.
Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Чим благодійність корисна для вашого бізнесу? Дізнайтеся відповіді 23 серпня на форумі «Майстри добра». Спікери – лідери «Повернись живим», Superhumans, Zagoriy Foundation, «Азову», МХП, ОККО. Долучайтеся!
Ключові факти
- Згідно з повідомленням, держава буде платити 1000 грн на 1 га угідь, якщо аграрій працює на території можливих бойових дій. Водночас, якщо це території бойових дій, передбачено по 2000 грн на 1 га.
- «Ми розуміємо, як важко сіяти та збирати врожай на цих землях та в цих громадах, тому будемо підтримувати наших людей, які там працюють», – сказав очільник уряду.
- Шмигаль наголосив, що аграрії продвожують працювати в складних умовах. Зокрема, у ці дні завершуються треті жнива під час повномасштабної війни.
- Зібрано 21,7 млн т пшениці, 5,5 млн т ячменю. Загалом цього року Україна має вже 28,5 млн т зернових.
Контекст
У червні Мінагрополітики покращило прогноз валового виробництва зернових та олійних культур на 4 млн т, до 78 млн т. У квітні міністерство прогнозувало виробництво на рівні 74 млн т. Також прогнозується, що в наступному маркетинговому році Україна може експортувати понад 60 млн т зернових та олійних культур і продуктів їх переробки.
Мінагрополітики покращило прогноз виробництва зернових культур на 3,6 млн т, до майже 56 млн т (52,4 млн т у квітневому прогнозі). З них пшениці – 21 млн т (у квітні очікувалось 19,2 млн т), ячменю – близько 5 млн т (4,9 млн т), кукурудзи – 28,5 млн т (26,7 млн т).
Загальний експорт зернових прогнозується на рівні 43 млн т. Зокрема, пшениці – 15 млн т, ячменю – 2,5 млн т, кукурудзи – близько 25 млн т.
Водночас Міністерство сільського господарства США (USDA) погіршило прогноз врожаю пшениці в Україні у 2024/25 маркетинговому році на 1,5 млн т, до 19,5 млн т, йдеться в червневому огляді відомства. Також знижено прогноз експорту пшениці до 13 млн т, травневий прогноз був 14 млн т.
На початку липня в Мінагрополітики заявили, що через рекордну засуху в південних областях України врожайність пшениці та ячменю може знизитись на 5-7% порівняно з минулим роком.