Співзасновник і CEO Loka Mining Енді Фаджар Хандіка в інтерв’ю Cointelegraph представив ідею форвардних контрактів на майбутній хешрейт для залучення майнерами коштів.
Невеликі підприємства галузі зможуть продавати передбачувану до розгортання обчислювальну потужність за фіатні кредити, пояснив підприємець суть інструменту.
Форварди дадуть змогу майнерам фінансувати операційну діяльність і майбутнє зростання, вважає Хандіка.
Loka Mining пропонує подібні токенізовані контракти терміном на три і шість місяців, а також на рік.
«Це означає, що майнери можуть спрямувати кредитні гроші на купівлю більшої кількості обладнання та хеджувати ризик волатильності ціни біткоїна у фіаті, який передають інвесторам, що купують контракт», — заявив Хандіка.
За його словами, кредитори отримують свою вигоду від угоди, оскільки мають можливість використовувати її як забезпечення за іншими позиками, аналогічно перезаставі активів.
Публічні майнінгові компанії можуть залучати кошти через IPO, додаткову емісію акцій, випуск бондів та інші корпоративні інструменти. Невеликі підприємства не мають доступу до подібних методів і отримують фінансування завдяки продажу біткоїнів або використанню криптовалюти як застави за кредитами на DeFi-протоколах.
Хандіка зазначив, що така стратегія несе серйозний ризик через раптові падіння ціни цифрового золота, як це сталося, наприклад, 5 серпня. Котирування біткоїна тоді обвалилися з позначок близько $59 000 до рівнів нижче $50 000.
На тлі цього просідання курсу експерти BlocksBridge Consulting звернули увагу на критично низьку рентабельність видобутку біткоїна. Добовий дохід майнерів скоротився до $25-26 млн.
Нагадаємо, внаслідок халвінгу, що відбувся у квітні, винагорода блок скоротилася з 6,25 ВТС до 3,125 ВТС. Це посилило фінансові труднощі учасників індустрії.
Одних ситуація змусила піти на банкрутство, як Rhodium Enterprises, а іншим на кшталт CleanSpark, Riot Platforms або Bitfarms надала можливість поглинути конкурентів.
Деякі (Swan Bitcoin) просто припинили діяльність.