Президент Азербайджану впевнений в успішних переговорах щодо транзиту російського газу через Україну

Президент Азербайджану Ільхам Алієв оптимістично налаштований на «прорив у переговорах» між Москвою і Києвом щодо продовження постачання російського газу через Україну до кількох європейських країн. Про це він сказав 6 вересня в Італії, де відвідує TEHA Forum в місті Чорноббіо, пише Reuters.

Українська влада неодноразово заявляла, що не збирається продовжувати транзитний договір з РФ, дія якого закінчується наприкінці цього року.

За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!

Деталі

  • ЄС та Україна звернулися до Азербайджану з проханням сприяти переговорам з Росією щодо угоди про транзит газу, зазначив Алієв. 
  • За його словами, існує «певний оптимізм» щодо останніх переговорів між РФ і Україною. «Ми вважаємо, що є підстави для прориву, але поки що передчасно вдаватися до подробиць», – додав Алієв.

Контекст

На початку липня президент Володимир Зеленський повідомив, що угода про заміну російського газу на азербайджанські поставки є «однією з пропозицій», які зараз обговорюються. 

«Якщо це буде нормальний контракт на постачання неросійського газу до європейських країн, які звернуться до нас, то ми як майбутні члени ЄС повинні будемо підтримати наших друзів», – заявив Зеленський.

Раніше Азербайджан заявив, що хоче збільшити експорт газу до Європи, але поки що не уклав достатньо довгострокових угод, щоб інвестувати у подальше виробництво. Поки він не зможе збільшити потужності, він може обмінюватися вантажами з Росією, що не є чимось незвичайним на ринках нафти та газу, коли фізично неможливо доставити паливо з одного місця до іншого.

План з використання азербайджанського газу теоретично міг би принести користь Росії, якби він був організований як своп, який дозволив би Москві направляти свій газ в інші місця. Росія щосили намагається знайти нових споживачів палива, оскільки її інфраструктура налаштована на постачання палива до Європи, а переговори з Китаєм про газопровід «Сила Сибіру – 2» зайшли в глухий кут.

Росія, як і раніше, відправляє близько 15 млрд кубометрів газу до Європи на рік, головним чином у Словаччину та Австрію, де вона, як і раніше, є домінуючим постачальником. В Австрії російський газ покриває понад 80% австрійського споживання. 

Європа також імпортує російський СПГ морським транспортом і, незважаючи на часті суперечки про те, чи слід це робити, вона ніколи не вводила санкції проти російського газу.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *