Tether, TRON і TRM Labs заснували альянс T3 Financial Crime Unit (T3 FCU) з боротьби з фінансовими злочинами. Він сфокусується на припиненні незаконного використання USDT на блокчейні TRON.
На останній припадає 60,78 млрд токенів зі 118,37 млрд в обігу з часткою 51,34%, згідно з веб-сайтом емітента стейблкоїна.
Ініціатива передбачає співпрацю державного і приватного секторів з метою поліпшення безпеки і надійності індустрії цифрових активів.
T3 FCU об’єднує досвід боротьби з фінансовими злочинами TRM Labs, технічні компетенції TRON, і команду зовнішніх розслідувань Tether.
Учасники альянсу зазначили, що в міру популяризації блокчейна TRON і кількості його користувачів, зростає і його небажана схильність до впливу злочинних елементів.
Створення T3 FCU обмежить можливості зловмисників відмивати і використовувати отримані ними доходи, забезпечуючи цілісність блокчейна TRON.
У рамках співпраці TRM Labs надасть постійну підтримку у виявленні транзакцій, пов’язаних із передбачуваною незаконною діяльністю на кшталт тероризму, ухилення від санкцій, кіберзлочинності та шахрайства. Фірма залучить технології та глобальну мережу експертів-слідчих для отримання оперативної інформації.
Протягом кількох тижнів після запуску альянсу вдалося заморозити кошти на суму понад $12 млн у справах, пов’язаних, зокрема, з вимаганням та інвестиційною шахрайською схемою.
У 2023 році на блокчейн Tron припало $19,3 млрд від усього обсягу незаконних транзакцій у криптовалютах у $35 млрд (45%), згідно з TRM Labs.
У січні експерти Управління ООН з наркотиків і злочинності відзначили зростання популярності USDT як інструменту для відмивання грошей.
Відповіді для організації опублікували як команда Tron на чолі з Саном, так і емітент монети Tether.
Нагадаємо, у серпні останній повідомив про повернення з моменту запуску 2014 року понад $108,8 млн у USDT у межах розслідувань 145 правоохоронних агентств у 40 юрисдикціях.