Інфляція в серпні прискорилася до 7,5%

Індекс споживчих цін (ІСЦ) у серпні зріс на 0,6%, у річному вимірі інфляція становила 7,5%, свідчать дані Державної служби статистики.

Інфляційні тенденції є ключовим чинником, що береться НБУ до уваги під час формування монетарної політики.

За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!

Ключові факти

  • Інфляція на споживчому ринку в серпні 2024-го порівняно з липнем становила 0,6%, з початку року – 4,9%.
  • Зростання ІСЦ на 0,6% за місяць у серпні є дуже потужним показником. За інших рівних умов у цей місяць спостерігається потужна сезонна дефляція. (Винятком були роки нестандартних шоків, наприклад, 2014-й та 2022-й.)
  • Базова інфляція у серпні порівняно з липнем становила 0,7%, з початку року – 4,8%.
  • Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,9%. Найбільше (на 7,1% та 5,2%) подорожчали яйця та овочі. На 2,4–0,7% зросли ціни на хліб, цукор, макаронні вироби, продукти переробки зернових, соняшникову олію, рис, мʼясо та мʼясопродукти, молоко та молочні продукти, масло, безалкогольні напої, рибу та продукти з риби. Водночас на 7,4% знизилися ціни на фрукти.
  • Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,4%.
  • Одяг і взуття подешевшали на 2,9%, зокрема взуття – на 3,4%, одяг – на 2,4%. 
  • Ціни на транспорт зросли на 0,6% переважно через подорожчання автомобілів на 1,2%, проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 0,6%, а також палива та мастил на 0,5%.

Інфляція в серпні прискорилася до 7,5% /Фото 1

Інфографіка: Анастасія Решетнік

Контекст

Влітку НБУ оновив прогнози щодо зростання цін: 8,5% на кінець цього року, 6,6% – у 2025 році, а у 2026-му інфляція повернеться до 5%. Таке повернення НБУ пов’язує з поступовою нормалізацією функціонування економіки та подальшим поліпшенням ситуації в енергетиці. 

Індекс споживчих цін у липні не змінився до попереднього місяця, у річному вимірі інфляція становила 5,4%. У липні НБУ зупинив зниження облікової ставки та залишив її на рівні 13%. Причина – необхідність забезпечити стійкість валютного ринку та наблизити інфляцію до цільового показника у 5%. Наступне зниження облікової ставки за базовим сценарієм має відбутися вже в 2025 році. Однак якщо ситуація на валютному ринку та з динамікою інфляції покращиться, це може відбутись і раніше, додали в Нацбанку.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *