Протягом наступних п’яти років державні прокурори та податкові органи почнуть використовувати штучний інтелект для аналізу блокчейна і розкриття злочинів. Таку думку висловив CEO аналітичної фірми Chainalysis Майкл Гронагер, пише Cointelegraph.
«За кілька років криптовалюти стануть більш-менш єдиним способом розкриття злочинів, тому що вони набагато масштабованіші, простіші, прозоріші, здатні надати більше інформації і їх можна використовувати на міжнародному рівні», — заявив він на конференції Token2049 у Сінгапурі.
Автоматизація розслідувань за допомогою генеративного ШІ замість використання безлічі урядових агентів буде більш ефективною, вважає експерт. Такий підхід не дасть змоги різним департаментам «переступати один через одного».
ШІ-агенти можуть навіть знаходити ухильників від сплати податків у криптовалюті. Однак ті, хто перевів у готівку цифрові активи понад п’ять років тому, «можливо, уникнуть покарання».
«[Є] ймовірність, що ви не заплатили податок не тому, що не хотіли, а тому, що не знали, як це зробити», — зазначив Гронагер.
Однак із появою більш просунутих юристів з оподаткування криптовалют і програмних інструментів такого виправдання буде недостатньо, вважає він. Податкова служба США та інші відомства вже використовують ШІ для відстеження потенційних ухильників від сплати податків.
CEO Chainalysis звернув увагу, що ШІ-агентам важче відстежувати транзакції через міксери та анонімні монети на кшталт Monero. Однак, попри зростання «абсолютного обсягу» криптозлочинів, конфіденційні операції становлять менше ніж 1% від усіх переказів цифрових активів.