Справу на понад 370 млн грн проти менеджменту Полтавського ГЗК скерували до суду

ДБР скерувало до суду обвинувальний акт стосовно сімох посадовців та службових осіб ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», повідомляє пресслужба бюро. За версією слідства, менеджмент товариства, привласнив десятки мільйонів гривень.

Полтавський ГЗК – власник найбільших запасів залізняку в Європі і ключовий актив Ferrexpo, що котирується на Лондонській фондовій біржі.

Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня

Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням. 

Ключові факти

  • Слідчі стверджують, що керівництво комбінату протягом 2019-2021 років нібито протиправно розпоряджалося корисними копалинами загальнодержавного значення. 
  • Менеджемнт ГЗК начебто незаконно реалізував тонни мінеральної сировини на майже 80 млн грн, не маючи спеціального дозволу на користування надрами.
  • Потім через залучені до схеми підприємства вони перепродали цю ж саму сировину, але набагато дорожче. Зокрема, топменеджмент продавав без відповідних дозволів щебеневу сировину, яка виготовлялась з відходів, видобутих у кар’єрі корисних копалин.
  • «Сума оборудки становила понад 370 млн грн», – заявляє ДБР.

Контекст

29 червня 2023 року ДБР повідомило про підозру шістьом працівникам Полтавського ГЗК, серед них – голова, заступник голови правління, головний бухгалтер і начальник відділу ПрАТ, а також двоє колишніх керівників. За даними слідчих, посадовці комбінату протиправно заволоділи майже 400 млн грн від видобутку та подальшої реалізації корисних копалин державного значення без відповідних дозволів.

Зокрема топменеджмент нібито продавав без дозволів щебеневу сировину, яку виготовляли з відходів видобутих у кар’єрі корисних копалин. Зазначається, що готівку від продажу виводили через конвертцентри та розподіляли між учасниками злочинної групи.

Тоді у СБУ повідомили, що викрили шістьох посадовців компанії, які створили організоване злочинне угруповання. За версією слідства, протягом 2019–2022 років фігуранти постачали на афілійовану комерційну структуру оптові партії щебеню за штучно заниженою вартістю. Зокрема, 1 т сировини збували «своїм компаніям» за 30–50 грн. А потім реалізовували породу вже за ринковою ціною, яка була майже в 10 разів більшою.

У ДБР заявили, що для реалізації схеми її організатори вносили недостовірні відомості до звітної та фінансово-господарської документації.

Коментуючи цю справу, в пресслужбі Полтавського ГЗК пояснили, що підприємство володіє дозволом на видобуток корисних копалин, зокрема залізної руди. «Сировина, яку слідство називає «щебінь», є нефракційним відсівом, тобто відходом виробництва, відтак не є корисною копалиною, і не потребує отримання окремого дозволу на видобуток», заявляли у компанії.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *