Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) отримав кредит від Японського банку міжнародного співробітництва (JBIC) на близько $150 млн для підтримки проєктів відновлення України та просування зелених ініціатив. Про це 8 жовтня повідомила пресслужба Мінекономіки.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Долучайтеся до форуму!
Деталі
- Кредитна лінія розроблена для фінансування відбудови України та інших постраждалих держав – членів ЧБТР.
- Кошти планується спрямувати на проєкти в сільському господарстві, харчовій промисловості, транспорті й логістиці, цифровій інфраструктурі та фармацевтиці.
- До $75 млн буде спрямовано на зелені ініціативи та просування екологічної стійкості в регіоні Чорного моря.
- $150 млн, виділених на Україну, активізують важливі інвестиції, необхідні для відновлення країни, зазначив президент ЧБТР Серхат Кьоксал.
Контекст
Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) створений країнами Чорноморського регіону, зокрема й Україною, у 1999 році. Статутний капітал становить €3,45 млрд.
За час роботи правління ЧБТР схвалило участь у 58 проєктах в Україні на близько €1 млрд.
Чорноморський банк торгівлі та розвитку був заснований у 1998 році на підставі відповідної угоди між країнами – членами Чорноморського економічного союзу, підписаної в Тбілісі у 1994 році. JBIC – японська фінансова установа, створена 1999 року шляхом злиття Японського експортно-імпортного банку (JEXIM) і Фонду міжнародного економічного співробітництва (OECF). Банк повністю належить уряду Японії, а його бюджет і операції регулюються законом JBIC. Банк має головний офіс у Токіо та діє у 18 країнах із 21 офісом. Основна мета банку – розвиток економічного співробітництва між Японією та іншими країнами, інвестиції за кордоном та сприяння міжнародній торгівлі.