Добове виробництво сталі в Україні у вересні скоротилося на 9% (або 2000 т), до 20 300 т. Це найнижчий показник за останні шість місяців. Зростання виробництва у річному вимірі сповільнилося до 9,3%, хоча у попередні місяці коливалося в діапазоні 15–69%. Про це свідчать дані «Укрметалургпрому», опубліковані 8 жовтня.
Металургія – один із найважливіших секторів економіки України, що забезпечує значну частину експорту, створює робочі місця та фінансує бюджети різних рівнів.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Долучайтеся до форуму!
Деталі
- За підсумками вересня українські металурги скоротили виробництво металопрокату на 14,5% порівняно із серпнем, до 503 900 т.
- Виробництво сталі за місяць скоротилося на 11,7%, до 610 000 т.
- Виробництво чавуну у вересні скоротилося на 3%, до 624 100 т порівняно з показником серпня.
- У річному вимірі виробництво прокату знизилося на 3%, сталі – зросло на 9,3%, чавуну – на 28,3%.
- У січні–вересні вироблено чавуну 5,4 млн т, що на 22% більше аналогічного періоду 2023 року, сталі – 5,9 млн т (+28%), прокату – 4,8 млн т (+23%).
Контекст
Місячні темпи виробництва у металургії падають через погіршення ситуації в енергетиці, брак кадрів, логістичні проблеми та погіршення умов на глобальному ринку.
24 вересня одне із найбільших металургійних підприємств в Україні – «АрселорМіттал Кривий Ріг» – заявило, що знизить виробництво та уповільнить прогнозоване зростання через низку викликів, з якими зіткнулося у другій половині 2024 року. Одним із факторів стало значне зростання цін на електроенергію в Україні.
Серед основних зовнішніх чинників скорочення виробництва – зменшення споживання залізної руди Китаєм, що спровокувало падіння світових цін на неї та обмежило обсяги наших продажів, оскільки ціни опустилися нижче собівартості її доставки на ринок.