НБУ не розглядає криптовалюту як законний платіжний засіб, а ринку цифрових активів необхідне законодавче регулювання. Про це заявив глава регулятора Андрій Пишний в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
Після введення обмежень на P2P-перекази в розмірі 150 000 грн на місяць експерти відзначили ймовірність підвищення інтересу до криптовалют.
«Чи працюємо ми з цим викликом? Так, працюємо. Відбулося кілька технічних місій МВФ, метою яких було глибоке вивчення різного досвіду та напрацювання комплексних пропозицій щодо законодавчого врегулювання ринку віртуальних активів, які б врахували європейський досвід і вимоги щодо фінансового моніторингу», — зазначив Пишний.
Він підкреслив, що обмеження не зачіпають 98% банківських клієнтів і допоможуть мінімізувати використання платіжної інфраструктури у протиправній діяльності та тіньовій економіці.
«Чи вважаємо ми, що недобросовісні особи в умовах встановлених лімітів активніше використовуватимуть криптоактиви у своїй діяльності та обсяг операцій з ними зросте? Так, звісно. Тому розуміємо, що крок за кроком, принаймні в частині мандата Національного банку, ми маємо створити максимально прозорі та зрозумілі правила гри на цьому ринку», — додав голова НБУ.
За його словами, сьогодні ринок віртуальних активів здебільшого обслуговує тіньовий обіг і схеми оптимізації. Регулятор прагне «ще краще налаштувати механізми регулювання для запобігання зловживанням у платіжних операціях».
«Але говорити про те, що зараз існує готове рішення щодо законодавчого врегулювання ринку віртуальних активів, під яким міг би підписатися Національний банк, ні, поки що цього немає. Тому маємо разом із колегами з інших установ критично переосмислити цю ситуацію і, проаналізувавши вже напрацьоване, сфокусуватися над пошуком оптимальних рішень для оновлення законодавства. Робота над цим також триває», — сказав Пишний.
Він підкреслив, що позбавлення гривні статусу єдиного законного платіжного засобу не планується.
Нагадаємо, у вересні Нацбанк України закликав комерційні банки об’єднатися в коаліцію для реалізації моніторингу P2P-переказів клієнтів.