Податківці носитимуть боді-камери під час перевірок – Гетманцев

Всі податківці під час здійснення податкових перевірок будуть оснащені боді-камерами, повідомив голова парламентського Комітету з питань фінансів Данило Гетманцев 28 грудня. Депутат назвав це рішення «ефективним антикорупційним заходом».

Ключові факти

  • Гетманцев повідомив, що наявність камер унеможливить зловживання з боку податківців, а також з боку несумлінних платників.
  • Очікується, що також запис зніме будь-які суперечки щодо якості проведення перевірок.
  • В додаток до камер податківці будуть оснащені планшетами та переносними принтерами, тож, більше не буде актів, написаних від руки.

Нове оподаткування для ФОПів, ліквідація МСЕК та підвищення тарифів. Що зміниться з 1 січня 2025 року для бізнесу та населення /Фото колаж Анастасія Савеленко для Forbes Ukraine

Популярне Категорія Гроші Дата 27 грудня Нове оподаткування для ФОПів, ліквідація МСЕК та підвищення тарифів. Що зміниться з 1 січня 2025 року для бізнесу та населення

Контекст

Податкова за девʼять місяців провела 5483 документальні перевірки ФОПів, що на чверть менше, ніж у аналогічний період минулого року. Попри зменшення кількості перевірок, сума штрафних санкцій у 2024 році зросла у 5,7 раза, порівняно з відповідним періодом минулоріч (518,8 млн грн). Утім підприємці вдало оскаржують деякі з цих рішень.

Цьогоріч за підсумками податкових перевірок донараховано 2,33 млрд грн, а після оскарження податкових рішень ця сума знизилася до 1,06 млрд грн. До порівняння, минулоріч оштрафованим вдалось оскаржити лише третину.

У 2024-му, за даними Державної податкової служби, заплановано понад 3300 перевірок компаній та ФОПів. Із них майже 73% припаде на компанії, а решта – на приватних підприємців.

Уже з 1 грудня в Україні припиняє дію мораторій на проведення документальних перевірок ФОПів 1-ї та 2-ї груп, тож кількість перевірок може побільшати.

ДПС може донарахувати податки після перевірки, якщо підприємець занижував доходи або завищував витрати, безпідставно користувався податковими пільгами, припускався порушень у сфері ПДВ, несвоєчасно подавав звітність, співпрацював з ризиковими контрагентами, не дотримувався валютного законодавства або ж порушував правила обліку податкових різниць. 

У січні-вересні Податкова провела понад 16 000 камеральних перевірок, за якими нараховано 9,5 млн грн штрафів щодо ФОПів, які працюють із підакцизними товарами. Податкова проводила й фактичні перевірки, за результатами яких винесено майже 9000 рішень та нараховано штрафів на 132,2 млн грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *