Витрати на продукти харчування зростають, частково через занепокоєння щодо поганих умов урожаю.
У попередньому місяці індекс продовольчих цін ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй) зафіксував середнє значення 127,1 пункту, що відображає зростання на 1,6% порівняно з січнем цього року. Про це йдеться на офіційному сайті FAO.
Індекс цін на рослинну олію за лютий досяг 156 пунктів, що на 2% більше, ніж у січні, і на 29,1% у порівнянні з минулим роком. Зростання цін пов’язане зі зростанням вартості пальмової, ріпакової, соєвої та соняшникової олій.
У лютому індекс цін на м'ясо становив 118,0 пункту, що на 0,1% трохи нижче січня. Індекс цін на молочні продукти за лютий склав 148,7 пункту, що вказує на зростання на 4,0% порівняно з січнем і на 23,2% більше, ніж роком раніше. Таке зростання пов'язане з подорожчанням основних молочних продуктів.
Індекс цін на цукор у минулому місяці становив 118,5 пункту, що на 6,6% більше за січень. Однак це було на 15,8% менше, ніж у лютому 2024 року.
Аналітики пояснюють різке зростання світових цін на цукор побоюваннями щодо зменшення світової пропозиції протягом сезону 2024/25, потенційно спричиненого скороченням виробництва в Індії та посушливими погодними умовами в Бразилії.