Інфляція в Росії стрімко зростає

У Росії значно скоротився продаж товарів першої необхідності, таких як овочі, фрукти, риба, молочні продукти та м'ясо. Основна проблема пов'язана з економічною кризою, спричиненою наслідками масштабної агресії проти України.

7244_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32,15 Кб)

Цю інформацію надала Служба зовнішньої розвідки України. Було підкреслено, що з січня по травень 2025 року спостерігалося зниження попиту на російські товари як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках, що пояснюється кількома факторами:

жорстка монетарна політика;
рівень інфляції (10,34% у березні та 10,23% у квітні);
зростання схильності населення до заощаджень через економічний спад у країні.
Зокрема, у першому кварталі року споживча активність впала до 3,2% у річному обчисленні (порівняно з 5,2% у четвертому кварталі 2024 року), особливо в непродовольчому секторі. Одночасно ціни на продукти харчування зросли на 12,4% порівняно з попереднім роком, що на 50% вище, ніж у березні 2024 року (коли інфляція становила 8,1%). Ця ситуація призвела до стагнації попиту на товари, які раніше користувалися стабільним попитом. Крім того, зовнішній попит знизився внаслідок західних санкцій та геополітичної невизначеності:

зовнішня торгівля склала 158 млрд доларів США (-4,2%);
експорт досяг 94,9 млрд доларів США (-6,8%);
імпорт залишився майже незмінним.
Індекс оптимізму в промисловості знизився до -6, при цьому лише 45% компаній вважають продажі «нормальними», а запаси – надмірними. Очікується, що у другому кварталі структурні проблеми в галузі погіршаться, що призведе до подальшого зниження як попиту, так і інвестицій.

Раніше російські ЗМІ зазначали, що роздрібні мережі в країні-агресорі також стикаються з уповільненням зростання споживання, що пояснюється збільшенням заощаджень споживачів та скороченням витрат. Найбільш виражене зниження попиту відзначається в сегментах, де зростання цін випереджає норму. Зокрема, до цих сегментів належать:

овочі;
фрукти;
риба;
морепродукти та ікра;
деякі сорти м’ясних та молочних продуктів, включаючи вершки;
чіпси;
попередньо упаковані салати.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *