Світові ціни на нафту пробили психологічну позначку

Світові ціни на вершкове масло зростають, збільшившись у квітні ще на 2,9%.

5180_2672_priuu0qx.jpg (31.02 Кб)

За даними Агентства ООН з продовольства, це вже третій місяць поспіль, коли темпи зростання зростають.

Ціна досягла нового історичного максимуму.

Цю інформацію поділилася Продовольча та сільськогосподарська організація ООН. Основною рушійною силою цього зростання є зростання цін по всій Європі. Там рівень запасів зменшився, тоді як попит на молочний жир залишається високим. Ця тенденція розгорнулася разом зі збільшенням обсягів виробництва протягом весняного сезону.

Загалом, індекс цін на продукти харчування за квітень досяг 128,3 пункту, що на 1% більше, ніж у березні. Найбільше зростання цін спостерігалося на зернові, м'ясо та молочні продукти, тоді як ціни на рослинні олії та цукор знизилися.

Порівняно з квітнем попереднього року, індекс зріс на 7,6%. Однак він все ще залишається нижчим за історичний пік, зафіксований у березні 2022 року, коли ціни різко зросли після початку масштабних військових дій Росії проти України.

Ціни на зерно також зросли. Індекс у квітні становив 111,0 пунктів, що на 1,2% більше, ніж у березні, проте на 0,5% нижче, ніж за аналогічний період минулого року. Ціни на всі основні види зерна зросли.

Ціни на пшеницю зросли в результаті скорочення експортних запасів у Росії, тоді як інші основні постачальники підтримували стабільний рівень експорту. Коливання валют, зокрема ослаблення долара відносно євро, також вплинули на ціни. Зростання було дещо пом'якшене змінами в торговельній політиці та макроекономічною невизначеністю.

Ціни на кукурудзу також зросли, головним чином через сезонне зниження запасів у США. Валютні фактори також відіграли свою роль, оскільки США тимчасово скасували тарифи для Мексики, свого основного імпортера кукурудзи. Для кількох інших країн тарифи, що перевищують 10%, були призупинені на 90 днів.

Натомість ціни на рослинну олію знизилися. Індекс у квітні знизився на 2,3%, досягнувши 158,0 пунктів. Тим не менш, річний показник залишився підвищеним на 20,7%.

Зниження було зумовлене значним падінням цін на пальмову олію, яке компенсувало зростання цін на соєву та ріпакову олії. Ціни на соняшникову олію залишалися стабільними. Зниження цін на пальмову олію відбулося після зростання експорту з Південно-Східної Азії.

Ціни на соєву та ріпакову олії зросли через скорочення поставок та високий попит. Соняшникова олія залишилася стабільною, але залишилася дорожчою, ніж попереднього року, що пояснюється зменшенням експорту з регіону Чорного моря.

Ціни на м'ясо також зросли, індекс піднявся до 121,6 пункту, що на 3,2% вище, ніж у березні, і на 4% порівняно з показниками минулого року.

Ціни на свинину зросли найбільше, що було зумовлено підвищеним попитом після відновлення Німеччиною статусу країни, вільної від ящура, що дозволило їй відновити експорт. Сезонний попит під час Великодня також сприяв цьому зростанню.

Ціни на яловичину зросли через стабільний попит та обмежені пропозиції, причому найбільше зростання спостерігалося в Австралії та Бразилії. Ціни на баранину зросли ще більше, оскільки на неї був активний попит на основних ринках. Ціни на птицю також зросли через високий експортний попит у Бразилії та уповільнення виробництва через святковий сезон.

Ціни на молочні продукти продовжили тенденцію до зростання, індекс піднявся до 152,1 пункту, що на 2,4% вище, ніж у березні, і майже на 23% вище за рівень минулого року.

Ціни на сухе знежирене молоко зросли на 1,6%, тоді як ціни на незбиране молоко зросли майже на 30%. Це пояснюється стабільним попитом та зміщенням акценту експорту з Європи до Океанії. Зростання курсу євро зробило європейську продукцію менш конкурентоспроможною, тоді як пропозиція в Океанії скоротилася через сезонне зниження цін.

Ціни на сир зросли на 2,3% на тлі високого попиту та зменшення пропозиції з Океанії.

Ціни на цукор падають другий місяць поспіль, індекс у квітні знизився до 112,8 пункту, що на 3,5% нижче, ніж у березні, і на 10,9% нижче за рівень квітня минулого року.

Зниження пов'язане з побоюваннями щодо світової економіки, з очікуваннями зниження попиту з боку харчової промисловості та виробництва напоїв, основних споживачів цукру.

Додатковий тиск спричинили високі рівні виробництва в Бразилії, які перевищили очікування у другій половині березня. Крім того, бразильський реал ослаб по відношенню до долара, а зниження цін на нафту ще більше вплинуло на ринок цукру.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *