У РФ хліб «на вагу золота»

Вартість хліба в Росії значно зросла. З початку року ціни на хлібобулочні вироби зросли в середньому майже на 30%. Крім того, прогнози показують, що ціни продовжать зростати приблизно на 20%. Наводяться різні чинники, зокрема зростання цін на борошно та експорт основних продуктів за кордон. Багато росіян висловлюють невдоволення якістю хліба і вирішують купувати хлібопічки.

7669_1470907616_9418ef8eb40a32be32fd9188b41deb89.jpg (76,36 Кб)

Дізнайтеся більше в наступній статті.

Ціни на хліб знижуються

Слідом за значним подорожчанням яєць і масла з початку нового року в Росії різко зросли ціни на хліб. Звіти з різних регіонів свідчать про подорожчання буханок, житнього хліба та навіть хлібобулочних виробів.

Наприклад, у Забайкаллі штучно регулюють ціни на ці основні продукти. Місцева влада запровадила «меморандум» для власників бізнесу, встановивши 15% націнку від продажу. Однак не всі роздрібні торговці погодилися на таку домовленість.

Проте, незважаючи на ці адміністративні заходи, ціни все одно зросли на 12-14%. Мешканці повідомляють, що до вечора хлібні полиці в цих магазинах часто порожні.

«Такий хліб зберігається недовго, та й печуть його в обмежених кількостях, бо це нерентабельно. Прийдеш після шостої вечора, а крихти не залишиться. Тобі нічого не залишається, як купувати дорожчий хліб», — бідкається місцевий пенсіонер.

У Самарі продавці відмовилися знижувати ціни на хліб. Їх звинувачують у загостренні ситуації. Відзначається, що буханець хліба становить лише 20% вартості зерна і праці пекарів, а решта — прибутки перекупників і крамарів.

Нестача робочої сили та високі ціни на зерно

Російські аналітики стверджують, що подорожчання хліба пов'язане насамперед із подорожчанням зерна. У середньому борошно першого ґатунку подорожчало на 18%, вищого сорту – на 22%, житнє – на 33%. Крім того, зросли ціни на яйця, масло та молоко, які також є невід’ємною частиною виробництва хліба.

Також зростають витрати на електроенергію та паливо. Це ще більше ускладнюється підвищенням заробітної плати працівників, які займаються виробництвом хліба.

Це підвищення заробітної плати частково пояснюється тим, що деяких працівників відправляють на військову службу, а трудові мігранти стикаються з сильним тиском. Багато росіян не бажають миритися з низькою оплатою праці, що вимагає збільшення бюджету оплати праці, що згодом впливає на загальну ціну.

Росія також експортує значну кількість зерна за кордон з метою отримання прибутку. У Росії все більше закликають обмежити експорт зерна, щоб знизити внутрішні ціни на хліб. З такою заявою нещодавно виступила Національна спілка пекарів (НУБ).

Хлібобулочні вироби також переживають стрибки цін. У їх виробництві використовується не тільки дороге борошно, але і китайські консерванти, які також стають все дорожчими.

Росіяни все більше стурбовані тим, що через подорожчання борошна, яєць і олії вартість млинців на Масляну стане захмарною.

«Всі інгредієнти подорожчали, тому млинці в цьому році будуть розкішшю. Що робить керівництво, якщо хліб уже не всім по кишені? Без нього не обійтися», – скаржиться жителька Ярославля.

Зараз буханець хліба в Росії можна купити за 58-97 рублів (28-48 грн), білий хліб – за 60-97 рублів (30-48 грн), чорний – за 79-108 рублів (40-54 грн), круглий – за 79-119 рублів (40-60 грн).

Проблеми щодо якості хліба

Росіяни не тільки висловлюють своє розчарування через високу вартість хліба в Інтернеті, а й критикують якість продукту. У багатьох коментарях пора повертатися до хлібопічок і пекти вдома, адже так, ймовірно, буде економніше і смачніше.

«Загалом хліб зараз виробляють із фуражного зерна 5 класу, яке продається за шаленими цінами. Подорожчали всі продукти харчування, не тільки зерно, оскільки більшість йде на експорт. Здається, нам справді доведеться інвестувати в хлібопічку».

«Багато згадували про хлібопічки, а де ж знайти справжнє борошно для випікання? Чи не «Рязаночка» чи «Предпортова», виготовлена з технічного зерна і вибілена хлором?! Чи «Макфу» чи щось подібне? Я вже більше 30 років випікаю, в тому числі хліб. Сьогодні знайти справжнє борошно, особливо вищого ґатунку, досить складно».

«Це соромно, люди похилого віку купують булочки оптом. В СРСР хліб був безкоштовний на столах в їдальнях».

Російські експерти відзначають, що найближчим часом ціни на хліб потенційно можуть зрости ще на 20%.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *