Українців хочуть штрафувати за фальсифікацію пробігу авто. Відповідний законопроєкт №10216 зареєстровано у Верховній Раді. Максимальна сума штрафу, передбачена документом, складає 17 000 грн.
Так, якщо документ буде ухвалено, то тих, хто з метою продажу фальсифікуватиме пробіг уживаного транспортного засобу, штрафуватимуть на 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У 2023 році це складає 8500-17 000 грн.
“Законопроєкт сприятиме запобіганню можливих фальсифікацій з пробігу уживаного транспортного засобу. І допоможе убезпечити покупців від купівлі транспортного засобу з пробігом, що не відповідає дійсності”, – йдеться у пояснювальній записці до документа.
Чому хочуть запровадити нові штрафи
Необхідність же запровадження нового штрафу, запевняється, продиктована розмахом фальсифікації пробігу уживаного транспорту під час продажу. Як стверджується в пояснювальній записці, така практика “досить поширена”.
Штрафи ж за це, зазначається, допоможуть не допустити введення в оману покупців. “Практика фальсифікації пробігу уживаного транспортного засобу під час продажу досить поширена. … З метою недопущення введення в оману покупців пропонується встановити адміністративну відповідальність за фальсифікацію пробігу”, – наголошується в документі.
За які порушення доведеться платити 80 тисяч
Водночас, в Україні збільшились штрафи за порушення в іншій сфері – трудовому законодавстві. Причина – зростання мінімальної зарплати із 1 квітня. Таким чином, штраф розраховуватиметься від 8 000 грн і, наприклад, за виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків роботодавця можуть оштрафувати на 80 000 грн.
Таке ж покарання, зазначили експерти, можна отримати за інші порушення. Зокрема:
фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),
оформлення працівника на неповний робочий час або за трудовим договором з нефіксованим робочим часом – але лише у разі фактичного виконання роботи протягом усього робочого часу.
Водночас 128 000 грн штрафу можуть отримати роботодавці за недопущення до проведення перевірки з питань виявлення вищезазначених порушень або створення перешкод у її проведенні.