Асоцiацiя мiст та Держмолодьжитло обговорили житло для ВПО

Асоцiацiя мiст та Держмолодьжитло обговорили житло для ВПО

30 травня вiдбулося онлайн-засiдання секцiї Асоцiацiї мiст України з розвитку деокупованих i тимчасово окупованих громад, присвячене забезпеченню житлом внутрiшньо перемiщених осiб (ВПО).

У заходi взяли участь народнi депутати України, представники мiнiстерств i вiдомств, лiдери мiсцевого самоврядування.
Голова правлiння Держмолодьжитла Микола Марчук висловив вдячнiсть Асоцiацiї мiст України за увагу до проблеми забезпечення житлом ВПО i спiвпрацю мiсцевого самоврядування з вiддiленнями Фонду в реалiзацiї регiональних житлових програм.
Мiж Асоцiацiєю мiст України i Держмолодьжитлом пiдписаний i дiє меморандум про спiвпрацю.
Очiльник фонду наголосив на вагомiй ролi мiсцевого самоврядування у вирiшеннi житлового питання перемiщених спiвгромадян як нових мешканцiв своїх громад. Адже саме постiйне житло для ВПО часто є фактором, який сприяє iнтеграцiї в новi громади, спонукає бути платником податкiв, дбати про життєвий простiр там, де люди придбали житло. Має позитивний ефект i громада – потенцiал нових мешканцiв посилює її, робить бiльш спроможною.
Забезпеченням ВПО житлом Держмолодьжитло опiкується ще з першої хвилi внутрiшнього перемiщення, пiсля 2014 р., коли в державi з’явилися 1,5 млн. перемiщених громадян.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, наразi фонд є виконавцем низки загальнодержавних житлових програм, з-помiж них є спрямованi винятково на забезпечення житлом ВПО. Ключовою проблемою залишається недостатнiсть бюджетних коштiв на їх реалiзацiю. Держмолодьжитло працює задля розширення мiжнародної спiвпрацi з метою пошуку альтернативних джерел фiнансування житлових програм для громадян, що потребують пiдтримки з боку держави.
“Саме зараз фонд спiльно з Мiнреiнтеграцiї повертається до активної роботи в рамках програми пiльгового iпотечного кредитування “Житловi примiщення для внутрiшньо перемiщених осiб” за рахунок грантових коштiв уряду Нiмеччини, що надаються через банк розвитку KFW. За цей проєкт ми i тисячi ВПО вдячнi iноземним партнерам”, – пiдкреслив Микола Марчук.
Програма має ефективний механiзм реалiзацiї i величезний попит. На сьогоднi в реєстрi кандидатiв перебуває близько 36,5 тис. громадян. Умови кредитування за програмою максимально доступнi для ВПО. Перша фаза проєкту завершена – 669 сiмей внутрiшнiх переселенцiв придбали житло. Укладена угода про додаткове фiнансування на 17 млн. євро. Це дасть змогу забезпечити житлом iще 400 сiмей ВПО.
Проєкт має великий потенцiал масштабування та є прикладом для реалiзацiї подiбних програм з iншими фiнансовими iнституцiями/донорами.
Також iснує програма надання пiльгового довгострокового державного кредиту ВПО, учасникам проведення АТО/ООС на придбання житла. Саме ця програма стала основою для проєкту з КFW. На стартi реалiзацiї програми 2019 р. попит був шалений, а коштiв вкрай недостатньо. Однак надалi фiнансування з загального фонду державного бюджету було припинено. Наразi кредитування здiйснюється лише за рахунок коштiв вiд повернення вже виданих кредитiв.
Отже, програми для вирiшення житлового питання ВПО є, вони мають ефективнi механiзми та потребують масштабування, забезпечення фiнансуванням з усiх джерел: державного, мiсцевих бюджетiв i донорських коштiв.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *