Будівельні компанії не хочуть
брати участь у державних тендерах
Переважна більшість приватних будівельних компаній, які працюють на ринку комерційної нерухомості та житла, не хочуть брати участь у державних тендерах із відбудови, сказав голова Державного агентства відновлення та розвитку Мустафа Найєм в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
За його словами, з державними грошима зараз працюють щонайбільше 20-30% забудовників.
“Є величезна проблема вкрай негативного ставлення ринку до державних замовників у сфері цивільного будівництва”, – сказав він.
Сертифікати на виплати компенсацій за зруйноване житло додали у “Дію”
На думку Найєма, цьому є три пояснення:
- негативний досвід бізнесу в попередні роки, коли кваліфікаційні вимоги прописували під обрані компанії;
- непартнерське ставлення з боку замовника;
- претензії з боку правоохоронних органів після підписання договору або завершення проєкту.
“Усі ці ризики є настільки високими, що навіть зараз, коли на ринку обмаль роботи, більшість приватних компаній намагається оминати державні тендери. У всій країні недобудови, комерційні компанії потерпають від низького ринку. Але на державні тендери з відбудови приходять один-два учасники”, – сказав він.
Корейська корпорація водних ресурсів допоможе відбудувати зруйновані ворогом населені пункти
За словами Найєма, обсягів державного замовлення на відбудову в Україні у тисячі разів більше проти спроможностей тих компаній, які беруть участь у державних тендерах.
“Це означає, що в якийсь момент може статися колапс. Якщо ми не відкриємо ринок, не зробимо правильні тендерні процедури, станеться ситуація, коли компанії, які зараз працюють у бюджетному секторі, не витягнуть відбудову”, – сказав він.