«Укрфінжитло» готується до впровадження сертифікації «зеленого» житла

«Укрфінжитло» готується до впровадження сертифікації «зеленого» житла

Директор департаменту розвитку бізнесу ПАТ «Укрфінжитло» Андрій Тарасенко взяв участь у заході під назвою «Зелене, доступне житло для України: фінансові інструменти», який був організований Європейсько-українським енергетичним агентством (ЄУЕА).

Ця зустріч була зосереджена на обговоренні розробки проєкту системи зеленої сертифікації житлових будівель в Україні. На ній були присутні представники банківського сектору, зокрема партнери, залучені до державної іпотечної ініціативи «eОселя», а також експерти з енергоефективності та фінансових інструментів.
Анастасія Верещинська, директор Європейсько-українського енергетичного агентства, розповіла про підготовку та розвиток системи зеленої сертифікації житлових будівель, яка планується впровадити в Україні в майбутньому. Вона наголосила на необхідності узгодження українських будівельних стандартів з екологічними нормами ЄС та сприяння фінансуванню сталого житла.
«Наше агентство активно бере участь у проекті SMARTER4EU. У рамках цієї ініціативи системи сертифікації адаптовані до критеріїв таксономії ЄС і можуть слугувати основою для створення системи «зеленої» іпотеки в Україні та інших європейських країнах. У співпраці з десятьма організаціями з різних європейських країн ми зосереджуємося на впровадженні систем зеленої сертифікації в країнах-учасницях проекту. Такі країни, як Румунія та Ірландія, які входять до консорціуму, вже мають значний досвід у впровадженні цієї системи, демонструючи приклади сертифікованих будівель, а також співпрацюючи з фінансовими установами для створення фінансових інструментів, що заохочують зелене будівництво та підтримують проекти житлової забудови», – заявила Анастасія Верещинська.
Андрій Тарасенко, директор департаменту розвитку бізнесу ПАТ «Укрфінжитло», поділився думками щодо поточного стану українського іпотечного ринку та впливу програми доступної іпотеки «eОселя».
«Попит на житло в Україні залишається високим, навіть попри триваючу повномасштабну війну. На сьогоднішній день понад 16,7 тисячі українських сімей скористалися програмою «Електронне житло» на суму понад 27 мільярдів гривень. Це відображає довіру громадян до програми та підкреслює значення іпотеки як засобу покращення житлових умов. Більше того, ініціатива «Електронне житло» – це схема доступного житла, яка одночасно підтримує економіку, стимулюючи попит, зокрема на новобудови. Це житло побудоване відповідно до сучасних державних будівельних норм та відповідає сучасним очікуванням споживачів щодо комфорту, безпеки та енергоефективності», – наголосив Андрій Тарасенко.
Він також зазначив, що Укрфінжитло зараз збирає дані про ринкові умови для формування пропозицій щодо включення «зеленого» аспекту в іпотечне кредитування.
«Ми вивчаємо це питання, зокрема, щодо енергоефективності житла, і усвідомлюємо, що передбачає портфель акредитованих об’єктів у рамках програми. Щоб встановити конкретні вимоги, ми повинні вести діалог із забудовниками та аналізувати інструменти та рішення, які успішно працюють на європейському ринку, щоб визначити, як їх найефективніше інтегрувати в Україну та які перші кроки можна зробити. Вкрай важливо сформувати споживчий попит на таке «зелене» житло, зокрема шляхом створення компенсаційних програм, що підтримуються міжнародними фінансовими установами, оскільки ми розуміємо, що клієнти, зокрема ті, хто бере участь у програмі «eHousing», в першу чергу базують свій вибір житла на ціні. Ми зосереджені на комплексному аудиті та дослідженні інструментів, які дозволять нам у майбутньому запровадити «зелену» іпотеку в Україні», – зазначив Андрій Тарасенко.
Як повідомляє ProfiDOM.com.ua, під час зустрічі Ірина Суходуб, експертка з сертифікації проєкту SMARTER4EU, представила напрацювання щодо системи зеленої сертифікації житлових будівель. Метою є створення прозорої системи, узгодженої з таксономією ЄС, спрямованої на стимулювання інвестицій у стале житло через банківські продукти.
На заході також були представлені приклади застосування зелених стандартів у країнах ЄС, зокрема, досвід Румунії. Олена Растей, експертка SMARTER4EU та віце-президентка Румунської ради зеленого будівництва, поділилася своїми думками щодо практики фінансування проектів зеленого житла.
Під час заходу учасники обговорили потенціал розвитку «зелених» фінансових інструментів для житла в Україні.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *