Як повідомляє Financial Times, Європейська комісія разом з ключовими державами-членами ЄС старанно працюють над зниженням ліміту цін на російську нафту з 60 до 45 доларів. Важливо визнати, що це узгоджується з пропозицією України щодо посилення санкцій проти Російської Федерації.
Основні моменти:
- Не всі 27 країн-членів ЄС підтримують зниження ціни.
- Потенційними перешкодами в цьому процесі можуть бути Угорщина, Словаччина та Греція.
Якою була стратегія Європейського Союзу?
Журналістські розслідування показали, що країни блоку мають на меті вжити значних заходів проти Росії, зокрема, спрямованих на зниження граничної ціни експорту нафти з 60 до 45 доларів за барель.
Основна проблема полягає в тому, що ця пропозиція ще не отримала одностайної підтримки від усіх 27 країн-членів ЄС та їхніх союзників по G7.
На нещодавній зустрічі міністрів фінансів країн G7 Канада запропонувала включити до спільної заяви чітке формулювання для посилення обмеження цін на нафту.
Цю пропозицію підтримали країни ЄС та G7, такі як Франція, Німеччина, Італія та Велика Британія. Однак, як повідомили троє чиновників, знайомих з обговореннями, її не розглядали на прохання міністра фінансів США Скотта Бессанта.
Поділитися
Заключна заява міститиме формулювання, яке зобов'язує країни G7 продовжувати вивчати всі доступні шляхи, включаючи заходи максимального тиску, такі як посилення санкцій, якщо угода про припинення вогню не буде досягнута.
Угорщина, Словаччина та Греція можуть створити проблеми для цієї резолюції.
Источник: online.ua