Служба зовнішньої розвідки України
Наступного тижня Державна дума Росії має розглянути урядову пропозицію щодо внесення змін до федерального бюджету. Основним стимулом для таких оперативних дій є суттєва невідповідність між дохідною та видатковою складовими бюджету.
Ключові моменти:
- Російська Державна дума готується скоригувати федеральний бюджет через значний дисбаланс між доходами та витратами.
- Фінансування війни проти України призвело до зростання дефіциту бюджету на 220%.
- Російська влада має намір підвищити податкове навантаження на бізнес, щоб стабілізувати економічну ситуацію.
Росія балансує на межі економічної кризи через конфлікт з Україною
Посилення негативних тенденцій в російській економіці зумовлене значним перевищенням витрат над доходами, що, насамперед, спричинено необхідністю підтримувати жорстокі воєнні зусилля проти України, як підкреслює Служба зовнішньої розвідки.
У звіті зазначається, що через цей дисбаланс уряд Росії змушений переглянути федеральний бюджет на 2025 рік, прогнозуючи збільшення дефіциту на 220% (з 12 мільярдів доларів до 42 мільярдів доларів). Тим часом Міністерство фінансів Росії стверджує, що очікувані темпи зростання ВВП залишаться стабільними на рівні 2,5%, обґрунтовуючи цю позицію очікуваним «збільшенням доходів, не пов’язаних з нафтою та газом».
Насправді це свідчить про безпрецедентне зростання податкового навантаження на бізнес в історії сучасної Росії.
Щоб покращити економічну ситуацію, уряд Росії планує збільшити надходження від податку на доходи фізичних осіб на 180%, податку на прибуток підприємств – на 110% та податку на додану вартість – на 17%. Водночас до 30% малих та середніх підприємств у Росії вже стикаються з потенційним банкрутством, а прогнози показують, що до кінця року цей показник може зрости до 50%.
Поділитися
Міністр фінансів Росії Антон Сілуанов заявив: «Пріоритети російського бюджету залишаються незмінними… усі цілі національного розвитку будуть досягнуті незалежно від зовнішніх умов і факторів…»
Тим не менш, Служба зовнішньої розвідки зазначила, що міністр фінансів замовчує той факт, що понад 30% доходів російського бюджету залежить від експорту нафти. У першому кварталі 2025 року нафта Urals зазнала помітного падіння вартості.
Наразі закупівлі нафти з російських портів у Приморську та Новоросійську коливаються в межах 47-49 доларів за барель, тоді як бюджетна ціна становить 69,7 доларів за барель. Отже, щорічне скорочення доходів Росії від нафти і газу може сягнути 30%, або 30-40 мільярдів доларів, що фактично відповідає дефіциту бюджету Росії на цей рік.
У сфері маніпуляційної офіційної статистики подібний сценарій спостерігається з рівнем інфляції. Російський уряд стверджує, що цей показник становить 7,6%, тоді як наші оцінки свідчать про те, що фактична інфляція в Росії вже перевищила 20% сьогодні.
Поділитися
Источник: online.ua