В Україні запустять одразу кілька нових сервісів. Зокрема, Дія.Office для контролю роботи в міністерствах. Завдяки функціоналу нового застосунку громадяни зможуть отримувати детальну інформацію щодо діяльності певних відомств та того, куди виділяються кошти.
На офіційній сторінці “Дія” з’явилася інформація про новий сервіс Дія.Engine. Зазначається, що 80% реєстрів в Україні застарілі, а значить – не дуже добре захищені від кібератак. При цьому деякі реєстри все ще містяться в паперових документах або Excel, через що обмін даними стає практично неможливим. Для цього і розробили Дія.Engine: цей сервіс допоможе державним органам швидко створювати реєстри та керувати ними, запускати й автоматизовувати онлайн-послуги.
Експерти розповіли про успішний кейс. Як виявилося, саме за допомогою Дія.Engine створено Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна. На основі цього реєстру в Україні запустили комплексну послугу єВідновлення в Дії. Тисячі українців з різних областей змогли повідомити про пошкоджене майно онлайн. Після цього так само швидко громадяни можуть подавати заяву про виплату коштів для ремонту та отримувати кошти на свій банківський рахунок.
Також стало відомо про те, що Міністерство цифрової трансформації працює над новим сервісом Дія Office. Як передає видання Forbes, про це розповів міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров під час заходу “Редколегія. Саміт”. В основі нового сервісу – публічний контроль за виконанням цілей і елементи гейміфікації роботи держслужбовців. Тобто, українці зможуть отримувати інформацію про будь-яке міністерство, на що виділяються гроші тощо.
У кожного працівника міністерства буде свій профіль у сервісі. Там він зможе ділитися ідеями, проводити опитування. Таким чином, громадяни зможуть теж вирішувати, що робити в певних ситуаціях. Водночас через Дія.Office працівники відомств також зможуть швидко брати відпустку або лікарняний.
“Глобальна мета “Дія Office” – дозволити громадянам слідкувати за виконанням планів міністерств. У вас (громадян, які не є посадовцями) не буде функціоналу як у держслужбовця. Проте буде певна функція, де ви зможете подивитися, які цілі, хто і за що відповідає, скільки грошей ми витрачаємо. Тобто дашборд конкретного міністерства”, – розповів Михайло Федоров.
Точна дата виходу сервісу ще невідома. Проте вже зараз тривають бета-тестування.
Нові функції в Дія
Раніше стало відомо, що українці можуть скористатися низкою послуг для родин з дітьми онлайн, за допомогою застосунку Дія. Зазначається, що для цього достатньо зареєструватися на сайті Дія або авторизуватися. Після цього можна обирати потрібну послугу, підписувати заяву за допомогою “Дія. Підпис” та надсилати анкети тому чи іншому відомству. При цьому експерти пояснили, що наразі недоступна функція змінити щось в заяві, якщо була допущена помилка: тому якщо ви помилилися під час заповнення заяви, варто дочекатися повернення заяви на допрацювання або відмови. Після цього треба подати нову заяву (або звернутися до органу, що розглядає справу, та надати коректні дані).
Також повідомлялося, що на платформі “Дія. Освіта” з’явився новий серіал про ChatGPT. Експерти в епізодах розповіли, як можна використовувати штучний інтелект та які потрібно знати нюанси. Серії присвячені таким темам:
- Що таке штучний інтелект та нейромережа;
- Сфери застосування штучного інтелекту на прикладі ChatGPT;
- Етика та конфіденційність при роботі з ChatGPT;
- Початкові кроки взаємодії з ChatGPT
- ChatGPT для навчання;
- ChatGPT для перекладу та аналізу текстів;
- Можливості ChatGPT при роботі з текстами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- На Дія.Освіта українці зможуть безкоштовно освоїти професію шеф-кухаря
- "Дія" повернула зміну міста реєстрації: кому не можна скористатися популярною послугою
- Нова послуга на порталі "Дія" – українці зможуть онлайн перевірити будівельні документи
- Рада прийняла законопроєкт про електронну прописку в Україні: що з ним не так